جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

اعزام نوجوانان تنیس روی میز به هوپس قهرمانی آسیا

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 17 اردیبهشت به آخرین اخبار و رویدادهای تنیس روی میز پرداخت.

1398/02/18
08:08

به گزارش رادیو ورزش؛ پیمان حسنی، سخنگوی فدراسیون تنیس روی میز پیرامون اعزام تیم نوجوانان به مسابقات هوپس قهرمانی آسیا در تایلند اظهار كرد: هر ساله كنفدراسیون آسیا اردو و مسابقاتی در سطح بازیكنان 11 و 12 سال آسیا برگزار می كند. البته بازیكنان باید در منطقه خود كسب سهمیه كنند و سپس وارد این مسابقات شوند. در مسابقات هوپس آسیای میانه تارا سوری و رضا شریعتی در بخش دختران و پسران قهرمان شدند و وارد مسابقات قهرمانی آسیا می شوند. اردوی آمادگی این مسابقات از 16 تا 22 اردیبهشت برگزار و 23 اردیبهشت مسابقات انجام می گردد و تیم منتخب آسیا برای قهرمانی جهان انتخاب می شود.
وی در ادامه افزود: این مسابقات فرآیندی است برای بازیكن سازی در نقاط مختلف دنیا و مطمئنا این فرآیند برای كشورهایی مثل ایران مثمرثمر خواهد بود. نوید شمس در سالهای 2016 و 2017 موفق شد قهرمان هوپس جهان شود و به تیم اصلی منتخب هوپس راه پیدا كند. او هم اكنون رتبه 5 نوجوانان جهان را دارد و این اولین باری است كه بازیكنی در ایران در این رنك قرار می گیرد.
حسنی درخصوص برگزاری رقابتهای قهرمانی كشور رده های سنی 8 تا 11 سال گفت: رقابتهای قهرمانی كشور در رده سنی 8 و 9 سال و 10 و 11 سال در دو بخش دختران و پسران برگزار شد. 320 بازیكن در قالب 86 تیم به میزبانی ساری، زنجان، كرمانشاه و یاسوج در این مسابقات شركت كردند. همچنین 17 استان كسب مدال كردند كه نشان می دهد فدراسیون در 3 سال گذشته فرآیند استعدادیابی را در سطح كشور بخوبی انجام داده است تا پشتوانه تیمهای ملی نوجوانان و جوانان گردند.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 17 اردیبهشت با اجرای مرادی و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)