جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

تارا سوری افتخار تنیس روی میز در مسابقات هوپس آسیا

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 24 اردیبهشت با حضور سرمربی تیم ملی هوپس تنیس روی میز و نائب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون به بررسی آخرین رویدادهای این دو رشته ورزشی پرداخت.

1398/02/25
08:56

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن شیشه گرها، سرمربی تیم ملی هوپس تنیس روی میز پیرامون مسابقات هوپس آسیا در تایلند اظهار كرد: اردو و مسابقات هوپس آسیا از 16 تا 23 اردیبهشت در بانكوك تایلند برگزار شد. بازیكنان روزانه 2 تا 3 بار زیر نظر خوزه، سرمربی فدراسیون جهانی تمرین داشتند. بعد از 6 روز مسابقات هوپس قهرمانی آسیا برگزار شد و تارا سوری نماینده كشورمان در بخش دختران با بردن بازیكنان مالزی، قطر، پاكستان و تایلند به مدال برنز رسید. او كه با پوشش اسلامی در این مسابقات حضور پیدا كرده بود، با بازیهای خوب خود شگفتی ساز این مسابقات شد. این مدال ارزشمندی بود و به بازیكنان و مربیان ما انگیزه می دهد كه می توانند در مسابقات آسیایی و جهانی درخشش داشته باشند.
وی در ادامه گفت: در قاره سختی هستیم كه بازیكنان بزرگ جهان در آنجا هستند. مهمترین رقابت پیش روی ما مسابقات آسیای میانه است كه احتمال دارد در ایران برگزار گردد. اردوها ادامه دارد تا بازیكنان به مرز آمادگی برسند. مشكل اصلی ما محدودیت مالی است كه امیدواریم برطرف شود تا ورزشكاران ما در اردوها و رقابتها بیشتری شركت كنند.
فریبا مددی، نائب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون دیگر میهمان تلفنی این برنامه بود كه درخصوص برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی بیان كرد: اولین مرحله رنكینگ جوانان و بزرگسالان در اردیبهشت ماه برگزار شد. نفرات برتر به مسابقات انتخابی دعوت شدند و بصورت دوره ای به رقابت پرداختند كه در پایان 4 نفر برتر بخش آقایان و خانمها انتخاب شدند كه 3 نفر از بزرگسالان و 1 نفر از جوانان هستند تا به مسابقات آذربایجان كه 16 الی 19 خرداد برگزار می گردد، اعزام شوند.
مددی اعلام كرد: مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را در پیش داریم. همچنین یك دوره مسابقات بین المللی جوانان در مرداد ماه به میزبانی ایران برگزار می شود. بعلاوه اینكه مسابقات دهه فجر را هم داریم. در اسفند 97 المپیاد استعدادیابی برگزار شد و برای اولین بار ارزیابی آنتروپومتری انجام شد. 34 نفر ورزشكار انتخاب كردیم كه متولد 85 به بعد هستند. برای این افراد اردوهای استعدادپروری خواهیم داشت.
مددی عنوان كرد: علاقمندان به این رشته می توانند به هیئتهای استان و شهرستان خود مراجعه كنند. بعلاوه برای نونهالان فراخوان داریم و حتی ورزشكارانی كه آشنا نیستند درصورتیكه در ارزیابی آنتروپومتری، تیپ بدنی مناسبی داشته باشند در مرحله بعد از نظر مهارت آموزش داده می شوند و در آخر سال در المپیاد شركت خواهند كرد.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 24 اردیبهشت با اجرای مرادی بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)