جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

توسعه همگانی تنیس روی میز

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 31 اردیبهشت با حضور حمیدرضا ثمری خلج، سرپرست كمیته همگانی تنیس روی میز به موضوع همگانی كردن تنیس روی میز پرداخت.

1398/03/01
08:29

به گزارش رادیو ورزش؛ حمیدرضا ثمری خلج، سرپرست كمیته همگانی تنیس روی میز پیرامون راهكار همگانی كردن تنیس روی میز اظهار كرد: به دلیل تجهیزات و امكانات مورد نیاز شرایط دشواری برای توسعه همگانی این رشته وجود دارد. ما همه ابعاد این موضوع را بررسی كردیم. وزارت ورزش توسعه ورزش همگانی و بخصوص همگانی كردن تنیس روی میز را مورد توجه و حمایت قرار داده است.
وی ادامه داد: در راستای سیاستهای وزارت ورزش و فدراسیون تنیس روی میز باید سازوكارهایی ایجاد و به مرور زمان آنها را پیاده كنیم تا شرایطی را ایجاد كنیم كه این ورزش همگانی شود. تنیس روی میز دارای ظرفیتهایی است كه می توانیم از آن بخوبی استفاده كنیم و افراد را بصورت ورزشكاران سازمان یافته جذب این رشته كنیم. بدین ترتیب شرایط خوبی را می توان ایجاد كرد. برای عملی كردن این سیاستها باید فرهنگ سازی و نگرش خوبی اتفاق بیفتد و خانواده ها و مردم درگیر آن شوند.
ثمری تصریح كرد: ما به تنهایی نمی توانیم ورزش همگانی را توسعه دهیم و لازم است كه سازمانهای دولتی و نیمه دولتی مشاركت كنند. تلاش ما این است كه سازوكار سیستمی ایجاد كنیم چون اگر مقطعی باشد كار متوقف می شود. ما باید شرایط موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب را بررسی كنیم و منابع مورد نیاز را برای رسیدن به مطلوب مشخص كنیم تا شرایطی فراهم شود كه به اهداف مورد نظر برسیم. طبق آمار فدراسیون پزشكی ورزشی 18 هزار ورزشكار سازمان یافته داریم كه سعی می كنیم این تعداد را به 100 هزار نفر برسانیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 31 اردیبهشت با اجرای مرادی و كارشناسی كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)