جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

اعزام تیم ملی بدمینتون به مسابقات بین المللی باكو

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 14 خرداد با حضور نائب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون و سرمربی تیم ملی تنیس به آخرین رویدادهای این دو رشته راكتی پرداخت.

1398/03/18
12:09

به گزارش رادیو ورزش؛ فریبا مددی، نائب رئیس بانوان فدراسیون بدمینتون پیرامون اعزام تیم ملی به رقابتهای بین المللی بدمینتون آذربایجان اظهار كرد: مسابقات بدمینتون آذربایجان 16 تا 19 خرداد ماه در باكوی آذربایجان برگزار می شود. 4 نفر از بانوان ملی پوش، 2 نفر از رده بزرگسالان و 2 نفر جوانان بعلاوه 4 نفر از آقایان ملی پوش در این رقابتها شركت خواهند داشت. ورزشكاران ما 3 هفته در محل كمپ فدراسیون در حال تمرین بودند. امیدواریم در این مسابقات خوب ظاهر شوند.
مددی در ادامه افزود: امسال سال كسب سهمیه المپیك است. نفرات برتر و رنكینگهای خوب در این مسابقات شركت دارند. امیدواریم بازیكنان ما هم امتیاز خوبی بدست آورند. همچنین 3 نفر از داوران ما 2 خانم و 1 آقا در این رقابتها حضور دارند.
سعید احمدوند، سرمربی تیم ملی تنیس درخصوص وضعیت تیم ملی تنیس برای حضور در دیویس كاپ كه از تاریخ 3 لغاین 8 تیر ماه در سنگاپور برگزار می گردد، بیان كرد: تیم ملی از 20 آذر در حال تمرین است. چند دوره اردو و بازی تداركاتی داشتیم. در حال حاضر در مرحله آخر اردو هستیم. سپس وارد فاز مسابقه می شویم و بعد از جمع بندی نهایی دیویس كاپ را شروع می كنیم. این دوره از دیویس كاپ در گروه 3 بسیار مشكل است. همه كشورها رشد كرده اند. كویت، سنگاپور، سوریه، ویتنام، قطر، سریلانكا و مالزی رقبای ما هستند. امیدوارم بازیكنان ما جنگنده و درگیر بازی كنند و از ارزش و اعتبار تیم ملی دفاع كنند.
وی در رابطه با تركیب تیم ملی برای حضور در این رقابتها گفت: شاهین خالدان، حسام اسمعیل یزدی، مهدی و كیارش سوری، تركیب تیم دیویس كاپ ایران را در این رقابت‌ها تشكیل می‌دهند. تركیب تیم جوانتر شده و نسبت به گذشته تغییر كرده است. تیم ملی جای كسانی است كه برایش می جنگند و در طول فصل عملكرد بهتری دارند و می خواهند به تیم ملی كمك كنند و به جایی كه بگویند من می گویند ما. تیم ملی جای كسانی نیست كه به فكر خودشان هستند و فردی فكر می كنند و منافع فردی را به هر چیزی ترجیح می دهند.
احمدوند عنوان كرد: اشكان شكوفی خداحافظی كرده و امیروالا معدنچی هم مدتهاست كه تمرین نمی كند. دو بازیكن دیگر نیز به میزانی كه حمایت شدند جواب نداند و مجبور شدیم از اردوها كنار بگذاریم. مسائلی بجز مسائل فنی در انتخاب تیم ملی دخیل بودند و ما بر اساس منافع ملی تصمیم می گیریم نه توهماتی كه افراد نسبت به خود دارند. اگر كسی بتواند به تیمهای ملی كمك كند قطعا الان باید اینجا بود و اگر نیست قطعا نمی خواهد و راه ما از هم جداست.
این سرمربی اعلام كرد: قبل از مسابقات دیویس كاپ، مسابقات فیوچرز در سنگاپور برگزار می گردد كه در آن شركت خواهیم كرد تا ارزیابی كنیم در چه سطحی هستیم و چه كارهایی باید انجام شود. هدف و تمركز ما در این مسابقات این است كه كارهایی كه انجام داده ایم، پیاده كنیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 14 خرداد با اجرای مرادی و كارشناسی كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)