جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

عذرخواهی سرپرست فدراسیون تنیس از جامعه ورزش كشور

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 11 تیر با حضور مجید شایسته، سرپرست فدراسیون تنیس به بررسی عملكرد تیم ملی تنیس در مسابقات گروه سه دیویس كاپ آسیا پرداخت.

1398/04/11
23:32

به گزارش خبرنگار رادیو ورزش؛ مسابقات تنیس گروه سه دیویس كاپ آسیا برگزار شد و تیم ایران یكی از بدترین نتایج خود را در این مسابقات رقم زد. ایران هر سه بازی مرحله گروهی خود را مقابل سوریه، مالزی و قطر واگذار كرد و برای كسب مقام هفتمی هم برابر سنگاپور شكست خورد و در نهایت تیم هشتم و آخر این گروه شد.

مجید شایسته، سرپرست فدراسیون تنیس با عذرخواهی از جامعه تنیس و جامعه ورزش كشور بابت نتایج ضعیفی كه در این دوره از رقابتهای دیویس كاپ بدست آمد پیرامون انتقاداتی كه به این نتایج شده، اظهار كرد: تمام تلاش من این بود كه مدیریت خوبی در تنیس داشته باشم. افرادی كه انتقاد می كنند یك ماه به فدراسیون تنیس بیایند و یك تیم را به یك مسابقه بین المللی مثل دیویس كاپ اعزام كنند. آنهایی كه انتقاد دارند یادشان باشد كه همان كسانی هستند كه در اتاق من نشستند و گفتند كه در آمد ماهیانه آنها از تنیس 20 تا 30 میلیون تومان است و اگر این مبلغ را بگیریم حاضریم سرمربی تیم ملی تنیس شویم.

شایسته بیان كرد: ما می توانیم جایگاه خوبی در تنیس دنیا داشته باشیم به شرط اینكه بازیكنان ما 20 تا 25 هفته در مسابقات بین المللی شركت داشته باشند. ولی وقتی بودجه فدراسیون یك میلیارد و چهارصد میلیون تومان است و با شرایط اقتصادی كه حامیان مالی را دچار مشكل كرده این امر ممكن نیست.

شایسته تصریح كرد: به دنبال این هستیم كه انتخابات ریاست فدراسیون هرچه زودتر تعیین تكلیف شود. از وزارت ورزش هم درخواست كردیم كه انتخابات زودتر برگزار شود. چه سرپرست باشم چه رئیس خللی در مسئولیتم وارد نمی‌شود اما در یك سازمان وقتی وضعیت رئیس آن معلوم نیست، قطعا در میزان همكاری و تلاش سایر افراد تاثیر می‌گذارد. این موضوع روی ورزشكار، مربی و روسای هیات‌ها اثر گذاشته است. حتی فدراسیون جهانی هم مدام پیگیری می‌كند كه وضعیت فدراسیون ایران مشخص شود.

وی با بیان اینكه شرایط این رشته با دیگر رشته‌ها متفاوت است، گفت: كسب رنكینگ 300 تا 400 دنیا كار سختی است. وقتی ما این موضوع را در جلسات وزارت ورزش مطرح می‌كنیم متاسفانه برخی دوستان در وزارت به ما می‌خندند چون آگاهی از تنیس ندارند.

وی خاطر نشان كرد: فارغ از اینكه من مدیر خوبی هستم یا نه، تنیس ما مشكلش این است كه بازیكنانش نمی‌توانند با حریفان خارجی خود روبرو شوند،‌ تنها نكته منفی همین است و در گذشته هم همین بوده است.

برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 11 تیر با اجرای مرادی و كارشناسی كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)