جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

مسابقات دور رفت لیگ تنیس آینده سازان

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 23 مرداد در گفتگو با محسن خداپرست، سرپرست سازمان لیگ فدراسیون تنیس به موضوع برگزاری مسابقات دور رفت لیگ آینده سازان پرداخت.

1398/05/22
22:17

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محسن خداپرست، سرپرست سازمان لیگ فدراسیون تنیس پیرامون مسابقات دور رفت لیگ آینده سازان اظهار كرد: دور رفت لیگ آینده سازان در رده سنی 16 و 18 سال از شنبه آغاز و تا جمعه ادامه دارد. 17 تیم از سراسر كشور در این مسابقات حضور دارند. دور برگشت این مسابقات در اسفند ماه برگزار می شود.

وی درخصوص علت استقبال از لیگ نوجوانان و جوانان به نسبت بزرگسالان گفت: هزینه این رده به نسبت كمتر است. خانواده ها هم علاقمند هستند و به عنوان آینده نگری نگاه می كنند. در بخش نوجوانان 12 و 14 سال 38 تیم شركت كردند. البته بحث ارتقای رنكینگ كشوری هم موثر بوده است.

خداپرست اعلام كرد: قرار است كه تیم ملی از رنكینگ كشوری تعیین شود.

از آنجا كه شاید بازیكنانی باشند كه در ایران بازی نكنند و یا رنكینگ بین المللی خوبی داشته باشند. درنتیجه تصمیم گرفته شد جهت تشكیل تیم ملی از نفرات برتر رنكینگ كشوری برای مسابقات انتخابی دعوت شود. بعلاوه یك یا دو بازیكن كه سرمربی تیم صلاح می داند نیز در مسابقات انتخابی شركت كنند.

وی با اشاره به اینكه امسال روی رده جوانان تمركز زیادی داریم، عنوان كرد: بعضی از بازیكنان استعداد و توانایی خوبی در بازی دارند ولی شرایط و امكانات شركت در همه مسابقات را ندارند. مسابقات استعدادیابی كه در شهریور برگزار می شود، فرصت خوبی است كه این استعدادها شناسایی شوند. وضعیت حضور بازیكنان در مسابقات لیگ این نوید را می دهد كه راه درستی می رویم. البته قطعا كار و فعالیت بیشتری را نیز می طلبد.

برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 23 مرداد با اجرای مرادی و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)