جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

مروری بر آخرین اخبار و رویدادهای پدل

برنامه زنده " ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 30 مهر با حضور امیر عزیزپور، سرمربی تیم ملی پدل به بررسی وضعیت رشته پدل در كشور پرداخت.

1398/08/01
06:28

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر عزیزپور، سرمربی تیم ملی پدل پیرامون وضعیت رشته پدل و مسابقات آن توضیح داد: پدل رشته ای نوظهور است كه خاستگاه آن در آمریكای جنوبی و اسپانیاست. مسابقات بین المللی در بخش قاره ای برگزار می شود و خروجی آن در مسابقات جهانی رقابت می كنند. بخش دیگری از مسابقات بصورت انجمن حرفه ای پدلیستها و به نام پدل تور است كه این انجمن در اسپانیاست و رنكینگ خاص خودش را دارد.
وی درخصوص انتخاب نفرات تیم ملی پدل بیان كرد: از یكسال پیش كه كمیته پدل زیر نظر فدراسیون اسكواش آغاز به كار كرد، بازیكنان در رده های مختلف آنالیز و به اردو دعوت شدند. سپس مسابقات انتخابی برگزار شد و خروجی آن بعد از فرآیند 6 ماهه به 8 نفر رسید. دو ماه آینده انتخابی دیگری در بخش آقایان و خانمها برگزار می شود.
عزیزپور عنوان كرد: در اجلاس جهانی با كشورهای همسایه تفاهمی داشتیم تا مسابقاتی با كشورهای قطر، ارمنستان و روسیه داشته باشیم.
وی خاطرنشان كرد: كمیته پدل در بخش بانوان و آقایان تغییراتی داشت. امیدواریم با تفكر جدید كارهای بهتری انجام شود.
سرمربی تیم ملی درخصوص مسابقات داخلی پدل گفت: دو مسابقه آزاد برگزار شده است و در 3 ماهه انتهایی امسال مسابقات قهرمانی كشور برگزار می شود.
وی در مورد استانهای فعال در این رشته گفت: در تهران 2 مجموعه پدل داریم و تا دو ماه آینده دو زمین دیگر هم اضافه می شود. در حال حاضر خراسان جنوبی، فارس و گیلان امكانات این رشته را دارند. مجموعه پدل در دو استان دیگر هم تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد. اصفهان و همدان هم درخواست راه اندازی این رشته را داشته اند.
برنامه زنده "ورزش ایران، ورزش های راكتی" روز سه شنبه 30 مهر با اجرای مرادی و كارشناسی شاهرخ كشاورز بود. این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)