جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

بررسی عملكرد دختران تنیس باز در فدكاپ

برنامه "مجله ورزشهای راكتی" سه شنبه 3 مرداد، با فصیحی، سرمربی تیم ملی تنیس، درباره رقابتهای فدكاپ و عملكرد بازیكنانمان در این مسابقات به گفتگو پرداخت.

1396/05/04
07:47به گزارش رادیو ورزش؛ فصیحی، سرمربی تیم ملی تنیس، در ارتباط با نحوه حضور بازیكنان در مسابقات فدكاپ گفت: در این دوره از مسابقات 13 تیم شركت كرده بودند كه ما در جایگاه نهم ایستادیم. قرعه بسیار سختی داشتیم. تیم ما با دو كشور قدر برخورد كرد كه یكی از آنها جایگاه اول مسابقات و دیگری جایگاه چهارم را به خود اختصاص داد. خوشبختانه بعد از این دو بازی توانستیم پاكستان را با نتیجه خوبی شكست دهیم. تیم ما با تمام توان خود در این دوره از رقابتها حضور پیدا كرد.
وی، ادامه داد: در این رقابتها تیم بسیار جوانی اعزام شد؛ میانگین سنی تیم ما 18 سال بود. بازیكنانی كه در رقابتهای فدكاپ شركت می كنند، همه دارای رنكینگ WTA هستند و به صورت جهانی و كاملاً حرفه ای بازی می كنند؛ در حالیكه بازیكنان ما تا به اكنون در این مسابقات شركت نكردند كه بتوانند حتی یك امتیاز كسب كنند. تا زمانیكه تنیسورهای ما نتوانند در رقابتهای جهانی شركت كنند، تنیس ایران فاصله بسیار زیادی با كشورهای دیگر خواهد داشت.
سرمربی تیم ملی تنیس، تصریح كرد: ما باید برای حضور در مسابقات برون مرزی برنامه ریزی داشته باشیم و اینطور نیست كه ما با 2 یا 3 بار حضور در مسابقات بین المللی بتوانیم نتیجه ایده آلی بگیریم. بازیكنانی كه در فدكاپ شركت می كنند، 25 یا 26 ساله هستند و رنكینگ سیصد یا چهارصد دنیا را دارند. تنیسورهای ما برنامه ریزی طولانی مدت می خواهند تا بتوانند به این بازیكنان برسند.
با توجه به شرایطی كه تنیس كشور دارد، باید فكر كنیم در چند سال آینده می توانیم با تیم هایی كه در رده بالاتری هستند، رقابت كنیم.
وی، در پاسخ به این سوال كه چرا تنیسور های كشور ما تا كنون در مسابقات امتیازی شركت نكردند كه بتوانند در رقابتهای بین المللی حضور پیدا كنند، اظهار داشت: ورزشكاران ما در قسمت جونیورز بازی می كردند؛ زیرا تنیس بازان باید در جونیورز رنكینگی داشته باشند تا بتوانند در مسابقات رده بالا شركت كنند.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی، كاری از گروه علوم ورزشی است كه هر سه شنبه ساعت 15:05 به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)