جهان ورزش (ورزش های راكتی) سه شنبه از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران (ورزش هاي راكتي)

تنیس ساحلی، رشته ای جذاب و نوپا در ایران

برنامه مجله ورزش های راكتی سه شنبه 17 مرداد با حضور علیرضا لطفیان، رئیس تنیس استان مازندران و مسئول كمیته تنیس ساحلی فدراسیون تنیس ایران به توضیح در خصوص رقابت های این رشته در كشورمان پرداخت.

1396/05/18
09:20

به گزارش رادیو ورزش؛ در فصل تابستان رشته های مختلف ورزشی بخصوص در بخش ساحلی و آبی رونق بیشتری پیدا می كنند و متولیان ورزش سعی می كنند در این فصل برای برگزاری رویدادهای مختلف بیشتر از فضا های اینچنینی استفاده كنند. علیرضا لطفیان، رئیس تنیس استان مازندران و مسئول كمیته تنیس ساحلی فدراسیون تنیس ایران در خصوص رقابت های تنیس ساحلی بیان كرد: رقابت های تنیس ساحلی از 11 تا 14 مرداد در سواحل بابلسر برگزار شد و این دومین سری مسابقات ساحلی بود كه در سال 96 برگزار می شد. امیدواریم با تدوین یك لیگ منظم ساحلی در زمستان هم در جنوب كشور برنامه داشته باشیم.
لطفیان درباره برگزاری تمرین و مسابقات در استان هایی كه فاقد نوار ساحلی هستند گفت: دور اول مسابقات تنیس ساحلی اواخر اردیبهشت ماه در پارك شهرداری مراغه و در كنار رودخانه برگزار شد كه ساحلی در آنجا وجود نداشت. طبق ماموریتی كه رئیس فدراسیون تنیس به من داد؛ تنیس ساحلی باید در تمام استان های كشور مطرح شود و اتفاقا مسابقات بعدی را در استان یزد برگزار خواهیم كرد.
وی در ادامه توضیح داد: یكی از اهدافی كه به دنبال تحقق آن هستیم و باعث افزایش انگیزه بازیكنان می شود؛ ایجاد تیم ملی تنیس ساحلی است. در گذشته تنیس ساحلی بیشتر در تهران و گلستان پیگیری می شد و قهرمانان رنك یك تا سه مربوط به این استان ها هستند. در مسابقات گذشته استقبال خوبی صورت گرفت و 46 نفر شركت كننده در قالب 23 تیم حضور داشتند. تیم های اول و دوم دوبل از گلستان و سوم مشترك از گلستان و مازندران بودند. در بخش انفرادی هم نفرات اول و دوم از گلستان و نفرات سوم مشترك از تهران و گلستان بودند.
مسئول كمیته تنیس ساحلی فدراسیون تنیس در خصوص رده های سنی كه می توانند در این رشته فعالیت كنند؛ اظهار كرد: بازی تنیس ساحلی تقریبا بازی سنگینی است و به فیزیك بدنی خوبی نیاز دارد. هنوز برای رده های سنی نونهالان و نوجوانان برنامه ریزی انجام نداده ایم ولی با وجود فعالیت كوتاه مدتی كه تا بحال داشته ایم علاقمندان زیادی به این رشته جذب شده اند. البته باید از شركت نوا خودرو شمال، نمایندگی كیاموتورز در بابلسر قدردانی كرد كه حمایت مالی و پشتیبانی از این رشته را بر عهده داشته و مسابقات را به بهترین شكل برگزار كرد و برای نفرات برتر 50 میلیون ریال جایزه نقدی در نظر گرفته بود.
برنامه زنده مجله ورزش های راكتی سه شنبه 17 مرداد، كاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای كشاورز بود این برنامه ساعت 15:05 روزهای سه شنبه به مدت 55 دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راكتی می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران (ورزش های راكتی)