جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

تیشه گران: رادیو ورزش همیشه یاور ناشنوایان بوده است

رئیس فدراسیون ناشنوایان گفت: ورزشكاران ناشنوا دوست دارند دیده شوند و من از رسانه های مختلف كه به این امور كمك می كنند به ویژه رادیو ورزش تشكر می كنم.

1402/06/31
12:01

مهرداد تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان در گفت‌وگو با برنامه برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص شركت در مسابقات جام جهانی فوتبال ناشنوایان اظهار كرد: تیم ملی فوتبال ناشنوایان، 29 شهریور ماه عازم شهر دوحه شد و از آن جا هم برای شركت در رقابت های جام جهانی به كوالالامپور خواهد رفت.

وی در باره مشكلاتی كه در طول دوره ریاست فدراسیون با آن روبرو بوده است، گفت: به عنوان مسئول فدراسیون در این چهار سال و اندی در خصوص مسائل مالی دردسرهای زیادی كشیده ام. اگر كس دیگری به جای من بود با این هزینه ها نمی توانست در هیچ مسابقه ای شركت كند. به عنوان مثال هزینه شركت تیم 60 نفره كشتی ما در مسابقات قرقیزستان حدود 4 میلیارد تومان شده است. هزینه اعزام تیم ملی فوتبال ناشنوایان هم كمی بیشتر از همین رقم شده است. رقم گفته شده در هر دو مورد، تنها مربوط به هزینه رفت و آمد و اسكان تیم است. حتی به من توصیه شده بود كه اگر پول نداریم، تیم را اعزام نكنیم.

تیشه گران افزود: برای من اعزام تیم ملی فوتبال ناشنوایان هم به دلیل نداشتن پول، بسیار سخت بود. من از آقایان هاشمی و برنا فیروزی بسیار تشكر می كنم كه با كمك مالی كه دیروز به فدراسیون انجام دادند، امكان اعزام این تیم را فراهم كردند.

وی بیان كرد: ما از اول امسال تا به الان چهار اعزام داشتیم همچنین میزبان مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا بودیم. در طول سالهای گذشته نتایج خوبی گرفتیم كه سرگل آن ها كسب مقام سومی المپیك بود.

رئیس فدراسیون ناشنوایان در پاسخ به این پرسش كه چقدر نسبت به انجام هزینه های بی مورد در اعزام افراد به همراه تیم ها در سفرهای خارجی حساسیت دارید، گفت: نسبت به این مورد حساسیت شدیدی دارم به صورتی كه من با اینكه برای این مسابقات، از شورای برون مرزی مجوز اعزام تا 37 نفر را داشتم ولی تنها 30 نفر را فرستادم. من وقتی می بینم برای اعزام به مسابقه ای باید پول مورد نیاز را به سختی به دست بیاورم، خودم همراه تیم نمی روم و حتی سرپرست كاروان را هم نمی فرستم تا كسی كه تاثیر‌گذارتر است برود، البته حتما خبرنگاری را همراه تیم می فرستم تا تیم دیده شود.

تیشه گران راهكار به حداقل رساندن مشكلات ناشی از مسائل مالی را، مدیریتی و ارتباطی دانست و افزود: ما هیات‌ رئیسه قدرتمندی داریم.

وی ادامه داد: اسپانسر برای ناشنوایان مفهومی ندارد. كمك نیكوكاران هم در حد هزینه بلیط اعزام یك ورزشكار است. آنچه كه وزارت ورزش در اختیار فدراسیون ها می گذارد در حد كمك است و فدراسیون ها خودشان باید به دنبال پول بروند. مشكل فدراسیون ما این است كه نه عضو المپیك هستیم و نه پارالمپیك و امسال هیچ كمكی به ما نكرده اند.

تیشه گران تصریح كرد: ورزشكاران ناشنوا دوست دارند دیده شوند و من از رسانه های مختلف كه به این كار كمك می كنند به ویژه رادیو تشكر می كنم و همیشه گفته ام رادیو ورزش همیشه یاور ناشنوایان بوده است.

برنامه جهان ورزش ویژه ورزش معلولان و جانبازان، روزهای چهارشنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)