جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

اسبقیان: 116 ورزشكار جانباز و توان‌یاب به مسابقات پاراآسیایی هانگژو اعزام می‌شوند

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان گفت: تعداد ورزشكاران اعزامی جانباز و توان‌یاب 116 نفر است كه با 153 نفر كادر فنی و سرپرست همراهی می‌شوند.

1402/07/20
08:28

محمدشروین اسبقیان، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص اعزام ورزشكاران جانباز و توان‌یاب به مسابقات پاراآسیایی هانگژو اظهار كرد: كاروان ورزشكاران جانباز و توان‌یاب، 24 مهر عازم مسابقات پاراآسیایی هانگژو خواهند شد. تعداد ورزشكاران اعزامی جانباز و توان‌یاب 116 نفر است كه با 153 نفر كادر فنی و سرپرست همراهی می‌شوند.

وی در مورد رقبای اصلی ورزشكاران ما در این مسابقات بیان كرد: كشورهای چین، ژاپن و كره جنوبی می توانند رقیبان اصلی ما باشند و امیدوارم با آمادگی كه ورزشكاران ما با حضور در اردوهای منظم به دست آورده اند و همچنین با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی پارالمپیك و تلاش همكاران ما در مجموعه فدراسیون، بتوانند برای كشورمان افتخارآفرینی كنند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان در مورد تغییر نام این فدراسیون گفت: كلمه "معلولان" در نام قبلی بار منفی داشت و باید به جای آن از كلمه ای استفاده می كردیم كه در بین این گروه از ورزشكاران پرتوان ما انگیزه ایجاد كند. این موضوع در هیات رئیسه فدراسیون بررسی شد و در مجمع فدراسیون با حضور معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تصویب شد. می‌خواهیم دلیل این تغییر نام را ترجمه كنیم و در هانگژو به كشورهای دیگر عرضه كنیم، امیدوارم شاهد این باشیم كه سایر تیم ها نیز از این كار پیروی كنند.

اسبقیان با مروری بر برنامه‌های آماده سازی پیش از مسابقات بیلن كرد: ما اردوهایمان را از دو سال پیش آغاز كردیم. اردوهای خوبی در شهرستان ها به ویژه محلات داشتیم. اردوی مشتركی با تیم ملی روسیه برای والیبال نشسته و اردوی مشتركی برای بسكتبال با ویلچر دختران در تركیه برگزار كردیم. ورزشكاران دوومیدانی، مسابقات قهرمانی جهان در فرانسه را تجربه كردند، شناگران ما در مسابقات شنا شركت كردند، وزنه برداران ما در مسابقات جهانی و تیراندازان ما در مسابقات دیگری حضور داشتند همچنین ورزشكاران بسكتبال با ویلچر ما در رقابت‌های بسكتبال با ویلچر قهرمانی جهان شركت كردند و موفق شدند برای اولین بار مقام سوم دنیا را كسب كنند.

برنامه جهان ورزش ویژه ورزش جانبازان و توان‌یابان، روزهای چهارشنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)