جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

نصیبی: سال آینده میزبان بازی‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه هستیم

دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان و كم‌شنوایان گفت: سال آینده میزبان بازی‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه هستیم كه با حضور 2500 تا 3000 ورزشكار در آذر برگزار می‌شود.

1402/07/27
08:28

مهدی نصیبی دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان و كم‌شنوایان در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در مورد خبر ابطال انتخابات فدراسیون ناشنوایان توضیح داد: عده‌ای به عدم اطلاع رسانی به موقع اعتراض داشته‌اند، یكی از كاندیداها هم كه صلاحیتش تایید نشده بود معتقد بود كه اگر به او فرصت داده می‌شد می‌توانست از خود دفاع كند. این افراد، شكایتی را در محاكم قضایی طرح كرده اند و بر همین اساس هم دیوان عدالت اداری رای صادر كرده است كه البته این رای قطعی نیست و قابل تجدید نظر است.

وی افزود: وزارت ورزش بر اساس سیاست های خود دو نفر از كاندیداها را مجاز به حضور در مجمع اعلام كرد و این موضوع را به من به عنوان دبیر مجمع، ابلاغ كرد این دو نفر در مجمع حاضر شدند و در نهایت از بین این دو نفر، دكتر تیشه گران به عنوان رئیس فدراسیون رای آورد. در خصوص این حكم، وزارت ورزش مدارك و مستندات خود را به دادگاه ارائه كرده است و در آینده نزدیك نتیجه اعلام خواهد شد.

نصیبی در باره دیدار تیم های ملی فوتبال و فوتسال ناشنوایان ایران و روسیه اعلام كرد: این بازی‌ها، در قالب مسابقات دوستانه، در روزهای یكم و سوم آبان ماه در ورزشگاه شیرودی برگزار می شود.

وی بیان كرد: تیم ملی فوتبال ناشنوایان در مسابقات جام جهانی كه در مالزی برگزار شد، تیم های ژاپن، كامرون، گابن و آمریكا را شكست داد و با دو پله صعود نسبت به دور قبل، عنوان ششمی مسابقات را به دست آورد. تیم ملی فوتسال ناشنوایان هم 9 آبان برای شركت در مسابقات جهانی فوتسال ناشنوایان، عازم سائوپائولوی برزیل خواهد شد.

دبیر فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان و كم‌شنوایان، علت لغو میزبانی كیش برای رقابت‌های دوومیدانی ناشنوایان را چنین بیان كرد: به دلیل شرایط آب و هوایی تهران در آذر ماه تصمیم داشتیم این مسابقات را در كیش برگزار كنیم ولی در بازدید كارشناسان فدراسیون دوومیدانی از امكانات این جزیره، مشخص شد زیرساخت های لازم برای این كار در جزیره كیش فراهم نیست و نمی‌توان مسابقات رسمی را در آنجا برگزار كرد از این رو قرار بر این شد كه این رقابت‌ها در همان تاریخ در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب در تهران برگزار شود.

وی در مورد امكان كسب مدال در این مسابقات و همچنین جایگاه دوومیدانی ناشنوایان در سطح آسیا و جهان گفت: ورزشكاران ناشنوای ایران در المپیك ناشنوایان، هم به مدال نقره و هم به مدال برنز، دست پیدا كرده‌اند. این رقابت‌ها، نخستین دوره این مسابقات در آسیا است ولی دراین مسابقات، با توجه به امتیاز میزبانی و همچنین حضور در همه ماده‌های این رشته، می‌توان به كسب مدال های بیشتری نسبت به المپیك ناشنوایان، امیدوار بود.

نصیبی در باره رویدادهای دیگر ورزشی به جز فوتبال، فوتسال و دوومیدانی كه پیش روی ورزش ناشنوایان، قرار دارد اظهار كرد: در روزهای 12 تا 16 آبان ماه در تهران میزبان مسابقات جهانی جودوی ناشنوایان هستیم و در حال حاضر هم ورزشكاران این رشته در اردو به سر می برند و با توجه به اینكه هم در سطح جهان و هم در المپیك ناشنوایان صاحب مقام در جودو بوده‌ایم، امیدواریم ورزشكاران ما در این رقابت‌ها هم بدرخشند. مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی ناشنوایان كشور هم با حضور 10 تیم در استان خوزستان در حال برگزاری است و تا 27 مهرماه ادامه خواهد داشت. در بسكتبال ناشنوایان كه مدتی متوقف بود با راه‌اندازی دوباره انجمن بسكتبال ناشنوایان و حضور آقای علی توفیق، امیدوارم بتوانیم اردوهای آمادگی برای مسابقات بسكتبال كه احتمالا سال آینده در آرژانتین برگزار می شود را شروع كنیم.

وی اعلام كرد: سال آینده میزبان بازی‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه هستیم كه با حضور 2500 تا 3000 ورزشكار در آذرماه برگزار می‌شود.

نصیبی شرایط حضور ورزشكاران در المپیك مخصوص ناشنوایان را چنین بیان كرد: ورزشكارانی در مجموعه ورزشكاران ناشنوا قرار می گیرند كه دست كم 55 دسیبل ناشنوایی داشته باشند و افرادی با كمتر از این میزان ناشنوایی، باید در رقابت های افراد غیر ناشنوا شركت كنند در حالی كه حضور افراد ناشنوا در بعضی از مسابقات غیرناشنوایان امكان پذیر است.

برنامه جهان ورزش ویژه ورزش جانبازان و توان‌یابان، روزهای چهارشنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)