جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

تیشه گران: به دلیل شرایط منطقه شاید نتوانیم میزبان مسابقات جودو باشیم

رئیس فدراسیون ناشنوایان اعلام كرد: ایمیلی از فدراسیون جهانی جودو دریافت كردیم كه بر اساس آن به دلیل شرایط منطقه شاید نتوانیم میزبان مسابقات جودوی قهرمانی ناشنوایان جهان باشیم.

1402/08/11
07:43

مهران تیشه گران، رئیس فدراسیون ناشنوایان و كم شنوایان در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش به برنامه‌های پیش‌روی این فدراسیون در روزها و ماه های آینده پرداخت و گفت: تیم ملی فوتسال ناشنوایان كشور روز دوشنبه هفته آینده برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان، به سائوپائولو برزیل خواهد رفت. در دو دوره گذشته این مسابقات، نمایندگان ایران به مقام قهرمانی جهان رسیده‌اند. تیم ملی فوتسال، پس از كسب مقام قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه و بعد از یك استراحت كوتاه به اردوی آمادگی رفت و هم اكنون هم در اردوی پیوسته به اعزام قرار دارد.

وی ادامه داد: از دوم آذرماه میزبان مسابقات دو و میدانی قهرمانی ناشنوایان آسیا هستیم. این دوره از مسابقات، نخستین دوره آن است و به همین دلیل تنها 8 كشور برای حضور در آن اعلام آمادگی كرده‌اند. اردوی متمركز تیم ملی دو و میدانی ناشنوایان هفته گذشته در تهران برگزار شد و الان هم قهرمانان ما در شهرهای خودشان زیر نظر مربی تمرین می كنند، از هفته آینده هم دوباره اردوی متمركز در تهران برپا می شود.

رئیس فدراسیون ناشنوایان و كم شنوایان در خصوص برگزاری مسابقات دو و میدانی قهرمانی ناشنوایان توضیح داد: شركت كنندگان خارجی این مسابقات از 2 آذرماه وارد كشور می شوند و تا 9 آذر در كشور ما خواهند بود، مسابقات در سه روز 5 و 6 و 7 آذرماه برگزار می شود. با توجه به استقبال ضعیف كشورهای دیگر از این مسابقات، از بین 24 ماده ورزش دو و میدانی، خانم ها در 8 ماده و آقایان در 20 ماده در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران با یكدیگر رقابت خواهند كرد.

تیشه گران در مورد تغییر وزیر ورزش و تاثیر آن بر روابط این وزارت خانه با فدراسیون ناشنوایان بیان كرد: برای ما تفاوتی ندارد و در هر صورت وزارت ورزش باید از فدراسیون‌‌ها حمایت كند. آقای هاشمی سابقه همراهی با ورزش ناشنوایان در سالهای گذشته را دارند و در بازی های آسیایی ناشنوایان در ملبورن هم حضور داشتند و از زمان حضور به عنوان وزیر ورزش هم نظر بسیار مثبتی نسبت به ورزش ناشنوایان داشته اند.

وی در ادامه به ذكر دو نمونه از حمایت های آقای هاشمی از فدراسیون ناشنوایان پرداخت و گفت: آقای هاشمی در اولین روزهای حضور در وزارت ورزش و جوانان به عنوان وزیر، با كمك مالی به تیم ملی فوتبال ناشنوایان، اعزام این تیم به مسابقات جام جهانی 2023 مالزی را امكان پذیر كردند همچنین آقای هاشمی برای كمك به میزبانی موفق بازی های دو و میدانی و همچنین بازی های آسیایی ناشنوایان در سال آینده، آقای فخاری استاندار تهران را به عنوان رئیس ستاد اجرایی دهمین دوره بازیهای آسیایی ناشنوایان- تهران 2024 منصوب كردند.

رئیس فدراسیون ناشنوایان و كم شنوایان در مورد میزبانی از مسابقات جودو قهرمانی ناشنوایان جهان اعلام كرد: هفته گذشته ایمیلی از سوی ریاست فدراسیون جهانی جودو دریافت كردیم كه بر اساس آن به دلیل شرایط منطقه شاید نتوانیم در تهران میزبان این مسابقات باشیم البته من هم به این ایمیل پاسخ دادم و گفتم كه مشكلی در كشور ما وجود ندارد و در حال حاضر هم در تهران و هم در كشورهای اطراف، مسابقات آسیایی در حال انجام است، ضمن آنكه مسابقات جودو در بهمن ماه برگزار می‌شود.

وی با ذكر اینكه منتظر پاسخ فدراسیون جهانی جودو هستیم بیان كرد: در صورتی كه با برگزاری این مسابقات موافقت شود، این دومین دوره از این مسابقات خواهد بود، اولین دوره این مسابقات، دو سال پیش در پاریس برگزار شد و ما هم در آن حضور موفقی داشتیم

تیشه گران خبرداد: اردوهای آمادگی جودوكاران ما برای این مسابقات از هفته آینده در تهران آغاز خواهد شد.

برنامه جهان ورزش چهار شنبه ها در ساعت 15:00 با موضوع ورزش جانبازان و توان یابان، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای تمام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)