جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

شیعه: بانوان ملی‌پوش پارادوومیدانی در هانگژو بهتر از پیش بینی‌ها عمل كردند

سرمربی تیم پارادوومیدانی بانوان اعلام كرد: بانوان ملی‌پوش پارادوومیدانی در هانگژو، 50 درصد هم از پیش بینی‌ها بهتر عمل كردند.

1402/08/18
09:23

الهه شیعه، سرمربی تیم پارادوومیدانی بانوان در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش به ارزیابی نتایج حضور بانوان پارادوومیدانی كار ایران در بازی های پاراآسیایی هانگژو پرداخت و اظهار كرد: پارادوومیدانی در مسابقات هانگژو موفق شد 34 مدال به دست آورد كه 12 مدال آن سهم بانوان ورزشكار است. 3 مدال طلا، 4 مدال نقره و 5 مدال برنز حاصل تلاش بانوان ملی‌پوش پارادو و میدانی كشور است.

وی ادامه داد: بانوان ورزشكار ما 50 درصد هم از پیش بینی‌ها بهتر عمل كردند، بعضی از كسانی كه از آن ها توقع نقره داشتیم طلا گرفتند و بعضی دیگر كه در رده سومی و چهارمی بودند و با حمایت كمیته ملی پارالمپیك و فدراسیون به مسابقات اعزام شدند توانستند نقره بگیرند. به طور كلی می توانم بگویم كه عملكرد بانوان بیش از انتظار ما بود.

شیعه در مورد پس گرفته شدن مدال های طلا و نقره دو نفر از بانوان اعزامی در رشته پارادوومیدانی كشور گفت: میزبان در مقررات و شرایط برگزاری مسابقات در خیلی از رشته ها به نفع خود تاثیر می گذاشت به گونه ای كه بسیاری از كشورها، متضرر شدند و به این موضوع اعتراض داشتند. در این مورد خاص، به دلیل آنكه سر داور كال روم، به دو ورزشكار ایرانی اجازه حضور در مسابقه را داده بود و صورت‌جلسه‌ای هم تهیه نشده بود و مدرك دیگری هم وجود نداشت كه نشان دهد ورزشكاران ما دیر به كال روم رسیده‌اند، اعتراض قابل بررسی نبود اما به دلیل حضور ورزشكار چینی در این بخش، چین از امتیاز میزبانی خود استفاده كرد و باعث شد دو مدال ارزشمند كاروان ایران از دست برود.

وی با تایید این نكته كه سر داور می تواند با گزارش نقض یكی از قوانین مسابقه، باعث تغییر نتیجه شود تصریح كرد: رویه قانونی به این صورت است كه اگر خطایی رخ دهد، باید مكتوب شود و پس امضای داوران حاضر، به تایید سرداور مسابقات نیز برسد، در حالی كه برای این اتفاق صورت جلسه‌ای تهیه نشده بود.

سرمربی تیم پارادوومیدانی بانوان در تحلیل این رویداد گفت: گاهی پیش می‌آید بعضی از ورزشكاران حرفه‌ای با تصور اینكه در حاشیه امنیت قرار دارند و یا به دلیل داشتن نوعی اطمینان كاذب، در انجام بعضی از مراحل به ظاهر پیش پا افتاده در روندهای تكراری كوتاهی می كنند و به نوعی در تله خبرگی می‌افتند. شاید در این مورد هم ما دچار چنین مشكلی شدیم. برای كل كاروان، شوك بزرگی بود ولی به هر حال این اتفاق افتاده است و باید با آسیب شناسی، از تكرار آن در آینده جلوگیری شود.

برنامه جهان ورزش چهار شنبه ها در ساعت 15:00 با موضوع ورزش جانبازان و توان یابان، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)