جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

سهمیه توكیو با وزنه برداران پارالمپیك

علی اصغر رواسی سرمربی تیم ملی وزنه برداری پارالمپیك گفت: بازیكنان در شرایط خوبی هستند و در حال انجام تمرین های قدرتی و تكنیكی هستیم، تا در زمان مسابقات به اوج خود برسیم.

1400/03/12
16:06

به گزارش رادیو ورزش؛ ورزش ایران (جانبازان و معلولین) دقایقی پیش با علی اصغر رواسی سرمربی تیم ملی وزنه برداری پارالمپیك گفت و گو كرد.

علی اصغر رواسی با اشاره به وضعیت تیم ملی وزنه برداری گفت: تیم ملی در مسابقات تایلند شركت كرده كه آخرین گام آنان برای ورود به توكیو بود و بازیكنان بسیار خوب عمل كردند و با وجود 6 نفر شركت كننده توانستیم 5 مدال طلا و 1 نقره را گرفته و سهمیه توكیو را كسب نماییم. در حال حاضر هم بازیكنان در حال تمرین و آماده كردن خود برای رقابت های توكیو هستند. مسابقات تایلند هم در حد نسبتا خوبی بود و تیم ها باید حتما شركت می كردند كه آخرین گام آن در كلومبیا بود و فرقی هم نداشت كه چند تیم آمدند و فقط باید نفرات حداقل امتیاز را كسب می كردند.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری پارالمپیك ادامه داد: وضعیت بازیكنان نسبت به رقابت هایی كه در ریو بود بهتر شده ولی شركت در مسابقات مختلف شرایط متفاوت می طلبد و ما در آن مسابقات بدشانسی آوردیم در صورتی كه در لندن اول بودیم ولی در ریو این مقام را از دست دادیم. در حال حاضر شرایط خوب شده و تمام تلاش ما این است كه بتوانیم از بازی های ریو بهتر شویم. هنوز به شرایط ایده آل نرسیدیم و در حال انجام تمرینات قدرتی هستیم و كم كم تمرینات تكنیكی را هم اضافه خواهیم كرد و در نزدیك مسابقات قطعا در اوج آمادگی خواهیم بود.

رواسی در پایان درباره شرایط منصور پورمیرزایی عنوان كرد: پورمیرزایی از قوی ترین وزنه برداران پارالمپیك و دومین ركورددار در دنیاست و همیشه بعد از مرحوم سیامند رحمان بوده و مقام دوم را كسب می كرد. او شرایط خوبی را دارد و امید دارم كه امتیازات لازم و مدال مد نظر ما را به دست آورد. من فكر می كنم بتوانیم مقام های خوبی را در این رشته كسب و مجدد پیروزی های لندن را تكرار كنیم.

گفتنی است این برنامه هر روز از شنبه تا پنج شنبه در فواصل زمانی مختلف در خصوص رشته های ورزش صحبت كرده و از شبكه رادیو ورزش موج 92 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)