جهان ورزش (جانبازان و معلولان) چهارشنبه از ساعت 15:05 به مدت 55دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(ورزش جانبازان و معلولان)

هادی رضایی: سیاست ما در پارالمپیك توكیو كیفی گرایی است

سرپرست كاروان اعزامی پارالمپیك كشور از روند و برنامه های مسابقات پارالمپیك كشور مطالبی را در برنامه ورزش و جامعه مطرح كرد.

1400/03/26
17:43

به گزارش رادیو ورزش؛ هادی رضایی سرپرست كاروان اعزامی پارالمپیك كشور در مصاحبه تلفنی با ورزش ایران (ورزش جانبازان و معلولان) از تعداد نفرات و نحوه ثبت نام برای رقابت های توكیو گفت: با توجه به ثبت نامی كه هفته گذشته در روزهای پنجشنبه و جمعه داشتیم و روز دوشنبه هم به صورت آنلاین اسكله اصلی را با 9 رشته و 59 ورزشكار بستیم و روی 3 الی 4 نفر از اعضا دچار شك و تردید هستیم كه هفته آینده به صورت قطعی مشخص خواهد شد. ما در 9 رشته ورزشی در مسابقات پارالمپیك شركت خواهیم كرد كه حدود 2 ماه زمان باقی است برای حضور در این رقابت ها و اولین گروه 5 نفره كاروان ما 25 مرداد ماه اعزام‌ می شوند و باتوجه به قوانین جدیدی كه در المپیك و پارالمپیك تعریف شده، امكان استفاده از پرواز چارتر وجود ندارد و همه ورزشكاران 5 تا 7 روز قبل از مسابقات باید وارد توكیو شوند و تیم یا ورزشكار شركت كننده موظف است 24 ساعت بعد از اتمام بازی ها هم به ایران بازگردند كه این قوانین سختگیرانه به دلیل سلامت ورزشكاران است.

او از كاهش تعداد اعزامی ها نسبت به دوره های قبل اظهار كرد: ما در پارالمپیك توكیو دو سیاست را اجرایی كردیم و سیاست كیفی گرایی را آوردیم و تنها 4 گروه را اعزام می كنیم كه از بین 59 نفر اعزامی، 57 نفر آن ها شامل سیاست هستند و 2 نفر باقی مانده حمایتی می باشند و 4 گروه هم شامل افرادی است كه مدال طلا، نقره و برنز در جهان و مقام های اول آسیا را دارا می باشند كه هر كسی ركوردی داشته اعزام می شود و در این دوره كاروان كیفی ایران نسبت به رقابت های ریو وارد توكیو می شوند ولی ما حدود 26 مدال را پیش بینی كردیم كه با این تعداد كم كه در ریو 24 مدال از 140 بازیكن آوردیم تعداد كاروان را از كمی به كیفی تبدیل كردیم و حداقل تعداد مدال های پیش بینی ما 26 عدد می باشد.

سرپرست كاروان اعزامی پارالمپیك درباره مراسم افتتاحیه افزود: در ورزش المپیكی فقط 10 نفر در رژه شركت می كنند و این مراسم با رعایت فاصله 4متر مربع برای هر نفر برگزار می شود و به هر كشوری در این مراسم 10 نفر را اختصاص دادند كه دو نفر از آن ها را پرچمدار شامل یك اقا و یك خانم تشكیل می دهد و چون زمان برگزاری مسابقات ما یك ماه بعد از المپیكی هاست كه احتمال دارد این بخشنامه ها تا آن زمان تغییر كند حتی شعارها در هر دو رقابت یكی است. پرچمداران در اوایل تیر ماه انتخاب می شوند و كاروان با عنوان "سردار دل ها شهید سلیمانی" به مسابقات اعزام می شوند.

وی با اشاره به وضعیت تیم ملی والیبال نشسته كشور ادامه داد: این تیم چهاردهمین اردوی خود را روز گذشته به پایان رساند و هفته آتی مجدد اردو خواهند داشت كه 10 روز در اردو و یك هفته را به استراحت می پردازند و دوباره به اردو می روند و تا دو ماه آینده این برنامه به همین صورت اجرا می شود و در 20 تیر ماه تیم روسیه كه قهرمان اروپا است برای 4 روز میهمان ماست و 3 بازی تداركاتی با آن ها داریم. بازیكنان تمرینات خوبی داشتند و تعدادی از آن ها دعوت شدند كه در نهایت 14 نفر در اردو هستند كه 12 نفر نهایی در آخرین لحظه انتخاب و اعزام می شوند.

هادی رضایی در پایان از بخشنامه های مربوط به سلامت بازیكنان گفت: 14 روز قبل از مسابقات ورزشكاران باید تحت نظر باشند و در 3 نوبت باید تست كرونا دهند. كه این تست در سه روز اول هر روز انجام شده. روزی كه وارد فردوگاه می شوند، حتی از رسانه هایی هم كه در این رقابت ها حضور دارند آزمایش گرفته می شود و اگر یك نفر از هر كاروانی بیمار شود به مدت 14 روز در یكی از هتل ها قرنطینه و از مسابقات حدف می شود و بعد از منفی شدن تست می تواند به كشورش بازگردد. اكثر كشورها و نفرات اعزامی واكسن زدند و پروتكل ها بسیار سخت گیرانه اجرا می شود و همچنین مسابقات بدون حضور تماشاچیان خارجی و تنها با حضور هواداران ژاپنی و با محدودیت یك چهارم برگزار می شود كه البته امكان تغییر این بخشنامه تا آن زمان هم وجود دارد.

دسترسی سریع
ورزش ایران(ورزش جانبازان و معلولان)