جهان ورزش (سواركاری و چوگان) جمعه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

7 مهر آغاز مسابقات قهرمانی پرش با اسب

برنامه "ورزش ایران، سواركاری و چوگان" روز پنجشنبه 4 مهر در گفتگو با محمد كاظمیان، دبیر فدراسیون سواركاری به موضوع دوره های آموزش نعلبندی و مسابقات قهرمانی كشور پرش با اسب اختصاص داشت.

1398/07/06
08:47

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو ورزش؛ محمد كاظمیان، دبیر فدراسیون سواركاری پیرامون دوره های آموزشی نعلبندی اسب بیان كرد: بحث رتبه بندی نعل بندها را برای اولین بار در كشور مطرح كردیم. نعلبندی یكی از حرفه های پولساز و اشتغال زا در ورزش است. ما فرم خوداظهاری را در اختیار تمام كسانی كه به حرفه نعل بندی بخصوص اسبهای ورزشی فعالیت دارند، قراردادیم. بعد آنها را رتبه بندی و گروه بندی می كنیم. برای آنها دوره های آموزش نعلبندی برگزار و مدرك ارائه می كنیم. در پایان دوره مسابقاتی برای نعلبندها برگزار می كنیم و نفرات برتر معرفی می شوند.
وی در ادامه افزود: با وزارت ورزش جلسه خواهیم داشت كه این كار را بصورت قانونی معرفی و حمایت وزارت ورزش را داشته باشیم تا كار را بشكل خوبی پیش ببریم.
كاظمیان درخصوص مسابقات قهرمانی كشور پرش با اسب عنوان كرد: یكی از رخدادهای مهمی كه سالی یكبار انجام می شود، تحت عنوان قهرمانی كشور پرش با اسب در رده بزرگسالان است كه هفته آینده در مجموعه سواركاری آزمون تهران برگزار می گردد. مسابقات از دوشنبه شروع می شود و در روزهای چهارشنبه و جمعه ادامه پیدا می كند. 20 سواركار برتر كشور به فینال راه پیدا می كنند. سواركاران براساس رنكینگ فدراسیون به این مسابقات دعوت می شوند. حداكثر ارتفاع مانع 150 سانتیمتر است.
وی در پایان گفت: مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان هفته گذشته در همدان برگزار شد و اولین دوره ای بود كه این مسابقات در خارج از تهران برگزار می شد.
برنامه زنده "ورزش ایران، سواركاری و چوگان" روز پنجشنبه 4 مهر كاری با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یك هفته در میان از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سواركاری و چوگان)