جهان ورزش (سواركاری و چوگان) جمعه(یك هفته در میان) از ساعت 15:05 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(سواركاري و چوگان)

آماده سازی پارادرساژ برای پارالمپیك 2024

برنامه "ورزش ایران، سواركاری و چوگان" روز پنجشنبه 3 آبان در گفتگو با مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سواركاری به آخرین اخبار و رویدادهای سواركاری اختصاص داشت.

1398/08/04
09:20

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود خلیلی، رئیس فدراسیون سواركاری پیرامون آخرین رویدادهای سواركاری بیان كرد: هفته هشتم اسبدوانی در آق قلا در حال انجام است و دو هفته دیگر هم ادامه دارد. بعد از هفته قهرمانی، مسابقات به گنبد كاووس منتقل می شود و تا پایان سال در این شهرستان ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: مسابقات پرش از مانع قهرمانی استانی در استانهای مختلف در حال برگزاری است. همچنین دو مسابقه برون مرزی اعزام داریم. تیم جوانان با 4 سواركار به مسابقات تایلند اعزام می شوند. به فاصله یك ماه از این مسابقات، در آذر ماه، در مسابقات قهرمانی آسیا 3 نفر پرشكار شركت می كنند و همزمان در درساژ قهرمانی آسیا سهیلا سهی اعزام می شود.
خلیلی درخصوص برنامه های آموزشی فدراسیون توضیح داد: در 10 روز اخیر، آموزش رده نونهالان با حضور مدرس بین المللی را داشتیم. 4 سال است كه در 5 رشته توسط فدراسیون جهانی آموزش سولیداریتی (آموزش رایگان) برپا می شود. همچنین در یك ماه آینده، دو كلاس آموزش در زمینه نعل بندی و مهتری اسب هم داریم.
رئیس فدراسیون سواركاری در مورد هاندیكاپری و ریتینگ اسبها تشریح كرد: اتفاق خوبی افتاد و آن ریتینگ اسبهاست. هندیكاپری روش علمی است كه براساس توانمندی، ژنتیك، ركورد و ژنتیك اسبها را رده بندی و امتیاز دهی می كنند. 9 نفر از جوانان تحصیل كرده كشور را آموزش داده ایم. تیم هندیكاپری خوبی داریم. اواخر امسال هم یك مدرس خارجی می آوریم تا این افراد ارتقا پیدا كنند.
خلیلی با اشاره به سیاست فدراسیون در جذب بخش خصوصی در این رابطه عنوان كرد: سعی داریم بخش خصوصی را به میدان بیاوریم و امورات را تسهیل كنیم. با مساعدت مدیر عامل منطقه آزاد كیش، از بخش خصوصی دعوت كرده ایم كه یك مجموعه ایده آل و استاندارد برای اسب دوانی احداث شود. در شرف انعقاد قرارداد هستیم. سازمان دامپزشكی هم همكاری لازم را برای ایجاد قرنطینه بین المللی در كیش داشته است. در ضمن یك ماه دیگر، مسابقات قهرمانی جهان هنرهای رزمی روی اسب در مجموعه كوثر كردان برگزار می شود.
وی در مورد وضعیت پارادرساژ گفت: شروع خوبی داشتیم. مدرسین خوبی از فدراسیون جهانی آمدندـ. 17 استان در پارادرساژ فعالیت دارند. به كمیته پارالمپیك قول داده ایم كه در پارالمپیك 2024 در رشته پارادرساژ سواركار داشته باشیم.
برنامه زنده "ورزش ایران، سواركاری و چوگان" روز پنجشنبه 3 آبان با اجرای پیرایرانی بود. این برنامه از ساعت 15:05 تا 16 پنجشنبه ها بصورت یك هفته در میان از شبكه رادیویی ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
ورزش ایران(سواركاری و چوگان)