ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

فروغی: نیاز به فرهنگ سازی برای رشته تیراندازی داریم

جواد فروغی قهرمان المپیكی كشورمان در گفتگو با برنامه جهان ورزش ویژه تیراندازی از ابعاد گوناگون این رشته و ظرفیتهای آن در كشور گفت.

1401/05/18
05:17

به گزارش رادیو ورزش؛ جواد فروغی ورزشكار طلایی كشورمان در المپیك توكیو در گفتگو با برنامه جهان ورزش شبكه رادیویی ورزش كه به رشته تیراندازی اختصاص داشت در خصوص جایگاه تیراندازی در دین اسلام اظهار كرد: از آنجایی كه اسلام به ابعاد مختلف و ابعاد گوناگون انسان توجه دارد به ورزش و به خصوص تیراندازی توجه ای ویژه داشته است و ما در بین ائمه و پیامبران نیز در بحث تیراندازی افراد قهاری را شاهد هستیم البته باید بگویم كه ما از بُعد ملی نیز شخصیت بزرگی مثل آرش كمانگیر را داریم كه هویت ملی ما را در این زمینه ادامه داده است و امیدواریم با حمایت بیشتر از این ورزش تخصصی، بتوانیم شاهد رشد روزافزون این رشته باشیم.

وی افزود: تیراندازی سن و سال خاصی را شامل نمی‌شود به طوری كه حتی بنده در مسابقات بین المللی نیز افرادی را دیده ام كه حدود 60 سال سن داشته اند و مسابقه می‌دادند هرچند توصیه می‌شود افراد زیر 14 سال سن وارد این ورزش نشوند چون باید حمایت های خاص پزشكی را داشته باشند.

فروغی درباره اردوی فعلی تیم ملی كه در آن حضور دارد گفت: ما در استراحت بین دو اردو هستیم و اردوی بعدی ما از تاریخ دوازدهم شهریور است كه به اردوی هانوفر آلمان می‌رویم و پس از آن دو هفته تا مسابقات قهرمانی جهان مصر فرصت داریم كه سهمیه های المپیك نیز در آن توزیع می‌شود البته متاسفانه باید بگویم كه پس از مسابقات باكو ما خیلی دیدارهای مختلفی برای محك خودمان نداشتیم.

قهرمان المپیك كشورمان درخواست خود از مسئولان كشور را اینگونه بیان كرد: اگر مسئولین به درخواستهای قبلی ما توجه كنند كافیست و نیازی به مطالبات جدید نداریم.

وی ادامه داد: این ورزش آنقدر مدال آور است كه اگر تمام ورزشها تعطیل شوند نیز باز این رشته ظرفیت رشد دارد ولی خب متاسفانه بدلیل عدم فرهنگسازی مناسب باعث شده كه این رشته در اذهان مردم جای خود را پیدا نكند به طور مثال برخی مردم این رشته را مختص نظامی ها می‌دانند و برخی دیگر به اشتباه هزینه های بالا این رشته را بهانه عدم ورود به این ورزش میدانند در حالیكه با یك سری وسیله ها به صورت امانی می‌توانند علاقمندی خود را پیگیری كنند.

وی در پایان گفت: من به همه مخاطبان و مردم عزیز توصیه میكنم نسبت به رعایت موارد بهداشتی كرونا خیلی دقت بیشتری داشته باشند و از ترددهای غیرضرور پرهیز كنند.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)