ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

حسینی: داوران تیراندازی نیازمند حمایت ادارات كل ورزش استان‌ها هستند

مسئول جدید كمیته داوران فدراسیون تیراندازی با كمان از سیاست‌های این كمیته برای كمك به جامعه داوری گفت.

1402/04/14
08:10

سیده زهرا حسینی، مسئول جدید كمیته داوران فدراسیون تیراندازی با كمان در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص سیاست‌های این كمیته در راستای كمك به جامعه داوران گفت: فراگیری كرونا در كشور آسیب هایی برای ورزش ما در پی داشت؛ كمیته داوران هم از این امر مستثنی نبود. خیلی از داوران ما نتوانستند در مسابقات حضور داشته باشند چون مسابقه ای برگزار نمی‌شد.

وی ادامه داد: در این میان سمینارحضوری برای ارتقای دانش آنها نداشتیم در نتیجه بسیاری از داوران از عرصه داوری جدا شدند و كار نكردند. در نهایت اواخر سال 1400 مسابقات به صورت منسجم در تهران برگزار شد، اما باز هم به دلیل شرایط كرونا نمی‌توانستیم خوابگاه در اختیار داوران شهرستانی بگذاریم.

حسینی اظهار كرد: خوشبختانه در این دو سال شاهد حضور داورانمان از همه استانها هستیم. امیدواریم با مدیریت وزارت ورزش و اداره كل ورزش و جوانان استانها بتوانیم حمایت بیشتری از آنها داشته باشیم. امسال تعداد داوران فعال كشوری ما به حداقل رسیده است. بی‌مهری‌ها و كم‌لطفی‌ها باعث شد داوران دیگر حضور نداشته باشند.

مسئول جدید كمیته داوران فدراسیون تیراندازی با كمان بیان كرد: داوران كمیته داوران اعضای اصلی برگزاری مسابقات هستند و نبود آنها باعث خلل در برگزاری مسابقات است. ما توانستیم داوران فعال را حمایت كنیم و از هئیت های استانی هم همین موضوع را توقع داریم. آنها نیروهای فعالی برای برگزاری مسابقات هستند و برگزاری مسابقات نمود فعالیت یك فدراسیون است.

حسینی در ادامه تصریح كرد: درآمد داوران حتی كفاف رفت‌و‌آمد آنها را هم نمی‌دهد. آنها با علاقه وارد این كار می‌شوند و ادامه می‌دهند. امیدواریم كه این مساله را بتوانیم حل كنیم و اداره ورزش و جوانان و وزارت ورزش حمایت بیشتری در این زمینه داشته باشد.

وی گفت: فدراسیون تیراندازی با تیروكمان چالش های مالی زیادی دارد و این فقط به تیم ملی ضربه نمی‌زند؛ بلكه مربیان و داوران هم دچار آسیب می‌شوند و خروجی آن آسیب به كار فدراسیون است. ما برای اعزام داوران به دوره آموزشی بین المللی سنگاپور دچار مشكل تامین هزینه ها شدیم و شركت نداشتیم و این جای تاسف دارد كه مبلغی برای ارتقای داوران نداریم.

حسینی در پاسخ به این سوال رادیو ورزش كه داوران بین المللی ما در تورنمنت‌های كشورهای دیگر شركت می‌كنند یا خیر؟ اظهار كرد: بله؛ خوشبختانه همه كشورها می‌دانند داوران ایرانی این رشته جز بهترین داوران جهان هستند. تقریبا در تمام مسابقات فدراسیون جهانی حداقل یك داور اعزامی داریم. این نشان‌دهنده عملكرد عالی داوران است. زیرا بعد از هر مسابقه داوران ارزیابی می‌شوند و این نمره خوب است كه باعث می‌شود هر ساله تعداد داوران ما افزایش پیدا می‌كند.

برنامه «جهان ورزش تیراندازی» سه شنبه 13 تیر با اجرای علی اكبر ارمنده و با كارشناسی آجرلو روی آنتن رفت. این برنامه سه شنبه ها ساعت 15 به مدت 60 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)