ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

زكی‌زاده: فدراسیون تیراندازی در حال رایزنی با ارتش برای تامین فشنگ است

عضو هیئت رییسه فدراسیون تیراندازی اظهار كرد: ریاست فدراسیون در حال رایزنی با ارتش برای تامین تعداد زیادی فشنگ است تا ورزشكاران ما بتوانند تمرین با فشنگ خود را هم همین جا انجام دهند.

1402/06/08
09:18

حسین زكی‌زاده، عضو هیئت رییسه فدراسیون تیراندازی با اسلحه و سرپرست تیم ملی اعزامی به مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان در باكو در گفتگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در مورد این مسابقات و نتایجی كه تیم ملی ما كسب كرد گفت: مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان یكی از بزرگترین رویدادهای ورزش تیراندازی است كه همه رشته های تیراندازی در این مسابقات انجام می شود.

وی گفت: این مسابقات بیست و یك روز به طول انجامید و ما نزدیك 16 روز در آنجا بودیم. بیش از 1250 ورزشكار از صد و یك كشوردر این مسابقات حضور داشتتد.

زكی‌زاده با اعلام اینكه ورزش تیراندازی تجهیزات محور است گفت: تجهیزات ما در این مسابقات با سایر كشورها قابل مقایسه نبود كشورهای حریف با به روزترین تجهیزات و امكانات حضور داشتند ولی در مقابل ما با تجهیزات قدیمی كار كردیم.

وی ادامه داد: مانند همیشه مشكل اصلی ما تامین فشنگ بود. تیراندازان ما چند روز زودتر اعزام شدند تا مشكل فشنگ در آنجا حل شود و آنها بتوانند با فشنگ تمرین كنند.

زكی‌زاده اضافه كرد: در این مسابقات بچه های ما دو مدال و یك سهمیه المپیك گرفتند كه البته ما انتظار بیشتری داشتیم.

سرپرست تیم ملی اعزامی یادآور شد: متاسفانه در بخش بانوان مشكلی برای خانم گلنوش سبقت اللهی پیش آمد و هنوزم برای ما روشن نشده است كه چرا این اتفاق افتاد.

وی افزود: همكاران ما در فدراسیون در حال نامه نگاری برای اعتراض به رای و استیناف هستند.

زكی‌زاده تصریح كرد:: گرفتن مدال برنز تیمی بخش تپانچه بادی در مسابقات قهرمانی جهان، خیلی با ارزش است همچنین كسب سهمیه المپیك در رشته تفنگ بادی توسط خانم شرمینه چهل امیرانی و گرفتن مدال نقره توسط تیم میكس تفنگ بادی ایران خانم چهل امیرانی و آقای نكونام در حضور كشورهایی مانند چین و هند بسیار با ارزش است.

عضو هیئت رییسه فدراسیون تیراندازی در مورد تدابیری كه فدراسیون، برای برطرف ساختن مشكل تامین تجهیزات و امكانات ورزش تیراندازی اندیشیده است تا به عنوان مثال ورزشكاران این رشته در اردوها بدون فشنگ نمانند و دیگر مجبور نباشند فشنگ مورد نیاز خود را در مسابقات قهرمانی جهان از ورزشكاران كشورهای دیگر بخرند گفت: سردار قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی، خیلی زحمت كشیده است و با هماهنگی ها و رایزنی های وی ما توانستیم چهار یا پنج قبضه سلاح از كشور آلمان تهیه و وارد كشور كنیم به طوری كه سلاح آقای نكونام حدود دو ماه پیش به دستشان رسید.

وی اضافه كرد: به جرات می‌توانم بگویم مدال نقره‌ای كه در مسابقات قهرمانی جهان به دست آمد حاصل زحمات سردار قربانی بود.

زكی‌زاده در ادامه خبر داد: ریاست فدراسیون در حال رایزنی با ارتش برای تامین تعداد زیادی فشنگ است تا ورزشكاران ما بتوانند تمرین با فشنگ خود را هم همین جا انجام دهند تا به امید خدا، ما در ورزش تیراندازی، دوباره به شرایط اوجی كه در زمان ریاست آقای سید مهدی هاشمی بر فدراسیون داشتیم برسیم.

برنامه جهان ورزش ویژه ورزش های راكتی، روزهای دوشنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)