ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

رسولی: هفده تیرانداز به هانگژو می‌روند

رئیس سازمان تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی اعلام كرد: در مجموع 17 تیرانداز به همراه مربیان خود در تاریخ 27 شهریور به هانگژو اعزام خواهند شد.

1402/06/15
11:08

ناصر رسولی رئیس سازمان تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش درباره وضعیت تیم ملی تیراندازی اظهار كرد: پس از بازگشت تیراندازان ما از مسابقات قهرمانی جهان در باكو، اردوهای آمادگی تیم با توجه به برنامه های مربیان آغاز شده است و تا 25 شهریور ادامه خواهد داشت.

رسولی در مورد اینكه در رشته تیراندازی، چه تعداد ورزشكار و در چه موادی برای شركت در مسابقات آسیایی به هانگژو خواهند رفت، گفت: در ماده تفنگ آقایان 3 ورزشكار و بانوان 4 ورزشكار، تپانچه آقایان و بانوان هر كدام چهار ورزشكار و تراپ آقایان و بانوان هر كدام یك ورزشكار، در مجموع 17 ورزشكار به همراه مربیان خود در تاریخ 27 شهریور به هانگژو اعزام خواهند شد.

رئیس سازمان تیم های ملی تیراندازی درخصوص نتایج حضور تیم ملی تیراندازی در مسابقات قهرمانی جهان در باكو تصریح كرد: هرچند این رقابت ها برای ما از اهمیت كمتری برخوردار بود ولی ما تنها به چشم بازی‌های تداركاتی به آن نگاه نكردیم و توانستیم از ان یك سهمیه المپیك به دست آوریم.

وی اضافه كرد: به این ترتیب تعداد كل سهمیه المپیك به دست آمده تا به امروز برای حضور كاروان جمهوری اسلامی ایران در المپیك پاریس 2024 به دو عدد رسیده است كه هر دو توسط بانوان تیرانداز به دست آمده است.

رسولی دستاورد دیگر این مسابقات برای ورزش تیراندازی كشورمان را دستیابی به مدال قهرمانی جهان در ماده میكس تفنگ برای نخستین بار دانست.

رسولی تاكید كرد: برای فدراسیون تیراندازی، موفقیت در بازی های آسیایی هانگژو و سپس مسابقات قهرمانی آسیا كه دو هفته بعد از آن در كره جنوبی برگزار می شود و در آن امكان كسب سهمیه المپیك وجود دارد هدف گذاری شده و از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مدیر اجرایی فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این پرسش كه در مسابقات باكو دقیقا چه اتفاقی برای گلنوش سبقت‌الهی رخ داد، گفت: سبقت‌الهی كپسولشان را پر كرده بودند و پس از اینكه در خط آتش قرار می گیرند به هنگام قلق گیری متوجه می شوند كه عملكرد سلاحشان درست نیست و ماشه عمل نمی كند. پس از بررسی متوجه می شوند كه كپسول آن خالی شده است.

وی ادامه داد: سبقت‌الهی این وضعیت را به اطلاع داور می رساند و داور دستور می دهد كه تیرانداز از میدان خارج شود. مربی و ورزشكار هر دو به داور اعتراض می كنند ولی داور حتی با مشورت با یك داور دیگر همچنان بر این تصمیم پافشاری می‌كند.

مدیر اجرایی فدراسیون تیراندازی اضافه كرد: البته اعتراض شدیدتری هم می توانست صورت گیرد كه نگرفت.

رسولی اعلام كرد: بر اساس قانون مسابقات، در زمانی كه اسلحه دچار مشكل می‌شود به ورزشكار یك دقیقه وقت داده می شود تا رفع عیب كند ولی داور این كار را نكرد.

وی همچنین گفت: پیگیری های زیادی انجام شد از جمله با فدراسیون جهانی مكاتبه شد و همچنین مربیان حاضر با مسئولین مسابقات گفتگو كردند. پس از پایان مسابقات، داوران اشتباه خود را در این مورد پذیرفته بودند.

مدیر اجرایی فدراسیون تیراندازی اعلام كرد: فدراسیون در یك یا دو روز آینده در این باره بیانیه خواهد داد.

برنامه جهان ورزش ویژه ورزش تیراندازی، روزهای سه شنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)