ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی در آلمان

مدیر اجرایی فدراسیون تیراندازی اعلام كرد: در تلاش هستیم تا پس از برگشتن تیم از كره جنوبی و پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی، اردویی را در آلمان برپاكنیم.

1402/07/26
06:46


ناصر رسولی، مدیر اجرایی فدراسیون تیراندازی در گفت و گو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش به دلایل افت تدریجی ورزش تیراندازی ایران پرداخت و اظهار كرد: همانطور كه می‌دانید، ورزش تیراندازی تجهیزات محور است، ما در زمان اعزام تیم های ملی از نظر بودجه مشكلی نداشته‌ایم بلكه مهمترین مشكل ما امكانات است.

وی ادامه داد: می‌خواستیم پیش از اعزام تیم ملی تیراندازی به مسابقات هانگژو، یك اردوی كوتاه مدت در آلمان برگزار كنیم ولی موفق به دریافت روادید ورود به آلمان نشدیم كه این موضوع نیز بر روی عملكرد ورزشكاران ما تاثیر گذار بود.

سرپرست تیم اعزامی تیراندازی به بازی های آسیایی هانگژو، نمونه ای از مشكل كمبود تجهیزات در تیم ملی را چنین بیان كرد: در مسابقات تیراندازی هانگژو، سلاح پوریا نوروزیان برای تیراندازی در سه وضعیت، بسیار قدیمی بود در حالی كه هفت تیرانداز دیگر حاضر در خط آتش، همگی سلاح‌های به روزی داشتند و با حیرت به سلاح نوروزیان نگاه می‌كردند.

وی تصریح كرد: ما از نظر ورزشكار و كادر فنی پتانسیل خوبی داریم و ورزشكاران ما با كمترین امكانات، هر آنچه در توان دارند ارائه می كنند. با وجود تدابیر ما و رایزنی‌هایی كه برای حل مشكل تجهیزات انجام داده ایم، تحریم ها به ویژه در رشته های گرم اثر مستقیم گذاشته است. البته كارهای دیگری هم انجام دادیم كه بخش كوچكی از نیازهای ما را تامین كرد ولی این كافی نبود.

مدیر اجرایی فدراسیون تیراندازی اعلام كرد: در تلاش هستیم تا پس از برگشتن تیم از كره جنوبی و پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی، اردویی را در آلمان برپاكنیم. هدف اصلی ما بردن تیم به كشورهایی است كه بتوانیم در آنها كمبودهای سخت افزاری تیم را برطرف كنیم و برای این كار به كمك وزارت امورخارجه و سفارت‌خانه‌ها نیاز داریم.

وی در پاسخ به پرسشی از میزان جوانگرایی انجام شده در تیم اعزامی به كره جنوبی، نسبت به تیمی كه در مسابقات هانگژو حضور داشت و اینكه چقدر به كسب سهمیه در كره جنوبی می توانیم امیدوار باشیم گفت: در بخش تفنگ مردان، پوریا نوروزیان، امیرمحمد نكونام و مهیار صداقت و در بخش تفنگ زنان، الهه احمدی، فاطمه امینی، فاطمه كرم زاده و یلدا سلیمانی اعزام خواهند شد. به این ترتیب تیم را با تركیبی از جوانان و با تجربه ها بسته ایم و دعا می كنیم كه اتفاقات خوبی برای تیراندازی با تفنگ ما در مسابقات قهرمانی آسیا رخ دهد. همچنین در بخش تپانچه مردان، امیر جوهری‌خو، وحید گلخندان، و سجاد پورحسینی و در بخش تپانچه زنان، هانیه رستمیان، مینا قربانی و گلنوش سبقت الهی اعزام می شوند. در بخش اهداف پروازی هم محمد بیرانوند اعزام خواهد شد.

رسولی تاكید كرد: جوانان تیرانداز ما در آغاز راه قرار دارند و باید مسابقات بزرگتری را تجربه كنند تا روزی كه بتوانند سهمیه المپیك را هم به ویژه در اهداف پروازی به دست آورند.

برنامه جهان ورزش ویژه تیراندازی و تیراندازی با كمان، روزهای سه شنبه راس ساعت 15:00 از رادیو ورزش موج fm ردیف 92 مگاهرتز پخش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)