ورزش ایران (تیراندازی) دوشنبه از ساعت 15 به مدت 50دقیقه

رادیو ورزش

ورزش ايران(تيراندازي)

افشاری: از مربی كره‌ای تیراندازی با كمان رضایت كامل داریم

دبیر فدراسیون تیراندازی با كمان اعلام كرد: همه كسانی كه با مربی كره‌ای تیراندازی با كمان كار كرده اند از جمله فدراسیون، از این مربی رضایت كامل دارند.

1402/08/17
10:05

مصطفی افشاری، دبیر فدراسیون تیراندازی با كمان در گفت‌وگو با برنامه جهان ورزش رادیو ورزش در خصوص نتایج به دست آمده توسط نمایندگان ایران در مسابقات تیراندازی با كمان قهرمانی آسیا در تایلند اظهار كرد: این مسابقات هر دو سال یك بار برگزار و در آن بر سر قهرمانی در قاره كهن رقابت می شود. مسابقات قهرمانی آسیا از جنبه دیگری نیز اهمیت دارد و آن، فرصت كسب سهمیه برای المپیك است. در این رقابت‌ها، كمان داران ما در ماده‌های ریكرو و كامپوند، در بخش های انفرادی، میكس و تیمی دختران و پسران به مصاف رقبای خود می روند.

وی ادامه داد: در ریكرو پسران، فائز محمدی ورزشكار نوجوان ما در نخستین حضور خود به همراه تیم در یك تورنمنت بین المللی، به صورت یك پدیده ظاهر شد و علی رغم كوالی به نسبت پایینی كه داشت در دو مرحله موفق بود و پس از این باید با ورزشكار كره ای كه عنوان‌دار المپیك است مبارزه كند. در بخش دختران، مهتا عبدالهی، قهرمان المپیك را شكست داد و یكی از 16 نفر برتر شد. در كامپوند پسران، آرمین پاكزاد و محمدصالح پالیزبان در جمع 16 نفر حضور دارند. نمایندگان ما در میكس كامپوند و میكس ریكرو به جمع 8 تیم برتر راه پیدا كردند ولی در دور یك چهارم با اینكه ركوردهای مناسبی برجای گذاشتند، از رقبای خودشان شكست خوردند و نتوانستند یكی از چهار تیم برتر شوند. در بخش تیمی كامپوند و ریكرو پسران و دختران، نمایندگان ایران یك مرحله بالا رفتند.

وی افزود: از روز سه شنبه، مسابقات در بخش های انفرادی و تیمی كامپوند و ریكرو پسران و دختران دنبال خواهد شد.

افشاری در این مورد كه با توجه به عملكرد خوب رضا شبانی و فائز محمدی به نظر می رسد در فدراسیون تیراندازی با كمان باید به جوانان و نوجوانان اعتماد بیشتری شود گفت: در آغاز امسال یك نوجوان 17 ساله، ركورد ملی در ماده ریكرو را پس از 9 سال جابجا كرد، ولی به طور كلی در ورزش تیراندازی، تمركز و تجربه حضور در میدان های بین‌المللی، در كسب نتیجه بسیار اثرگذار است، به هر حال تعداد كمی از ورزشكاران اعزامی به مسابقات، در رده سنی بالای 30 سال قرار دارند و تركیبی از جوانان و با تجربه ها اعزام شده اند.

دبیر فدراسیون تیراندازی با كمان در پاسخ به این پرسش كه در بخش پشتوانه سازی تیم های ملی چه اقداماتی انجام شده و یا انجام خواهد شد اعلام كرد: از فردا، 16 نفر برتر المپیاد، كه حدود دو ماه پیش برگزار شد در یك اردوی سه روزه با هدف نگهداشت استعدادهای برتر، شركت خواهند كرد.

وی تاكید كرد: برنامه‌های ویژه ای برای پرورش مرحله به مرحله مهارت های ذهنی و فردی استعدادهای برتر با هدف پشتوانه سازی داریم.

افشاری در مورد ادامه كار با مربی كره‌ای تصریح كرد: ركوردهای به دست آمده و رشد تیراندازان ما نشان می‌دهد كه در كامپوند و همچنین ریكرو كه ماده تخصصی این مربی است پیشرفت داشته‌ایم از سوی دیگر همه كسانی كه با مربی كره‌ای تیراندازی با كمان كاركرده اند از جمله فدراسیون، از این مربی رضایت كامل دارند امیدواریم با توجه به توانایی مالی كه داریم و كمك وزارت ورزش بتوانیم این مربی را دست كم تا المپیك پاریس حفظ كنیم.

برنامه جهان ورزش سه شنبه ها در ساعت 15:00 با موضوع ورزش تیراندازی، موج اف ام 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان رادیو ورزش می شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
ورزش ایران(تیراندازی)