دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت هندبال کشور (قسمت اول)

برنامه دور یک میز سه شنبه 10 بهمن با حضور اکبر ریاحی، رئیس کمیته مربیان فدراسیون هندبال، مسعود ظهرابی، کاپیتان اسبق تیم ملی و هادی خلیلی، داور هندبال به بررسی وضعیت هندبال کشور پرداخت.

1396/11/11
10:38

به گزارش رادیو ورزش؛ اکبر ریاحی، رئیس کمیته مربیان فدراسیون هندبال پیرامون وضعیت این فدراسیون اظهار کرد: هر برنامه ریزی نیاز به زمان و تثبیت نیروهای مدیریتی دارد. حدود 5 سال فدراسیون هندبال فاقد مسئول ثابتی بود. در حال حاضر علیرضا رحیمی، ریاست فدراسیون برنامه هایی طراحی کرده که امیدواریم تحول خوبی در جامعه هندبال رخ دهد. فدراسیون هندبال ایران شناخته شده است و باید از پتانسیل آن استفاده کنیم. متاسفانه ما در جامعه هندبال هیچ کدام همدیگر را قبول نداریم و هر گروهی که می آید؛ بقیه در مقابل آنها مقاومت می کنند.
مسعود ظهرابی، کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال درخصوص مشکلات و موانع هندبال کشور بیان کرد: تقریبا نزدیک به دو سال است که ارتباطی با فدراسیون هندبال ندارم. متاسفانه اشتباهات در هندبال تکرار می شود و از این جهت ضربه می خوریم. من منتقد فدراسیون نیستم ولی می خواهم تجربیاتم را در اختیار قرار دهم. تمام مدیریت فدراسیون باید در جهت تحقق هدف تیم ملی پیش رود. 40 روز پیش به علیرضا رحیمی گفتم که تیم ملی نتیجه نمی گیرد. در جامعه هندبال 5 نفر را نمی بینید که از نظر فکر در یک راستا باشند. در زمان مدیریت ابوالحسن مهدوی 6 میلیارد تومان وارد فدراسیون هندبال شد و اردوهایی که تیم های ملی در رده های مختلف اعزام شدند؛ در تاریخ ورزش بی نظیر بود.
هادی خلیلی، داور هندبال در مورد شرایط مورد انتظار فدراسیون هندبال عنوان کرد: در نوع برنامه ریزی و مدیریت باید بازنگری شود. اگر از خرد جمعی و مدیریت مشارکتی بصورت واقعی استفاده نشود؛ این رشته به نابودی و قهقرا می رود. بعلاوه لازم است برنامه راهبردی تدوین شود و سرفصل ها در برنامه کاری قرار گیرد. در ضمن نظام موثری در انتصاب و انتخاب افراد در ارکان مختلف فدراسیون وجود داشته باشد. همچنین ساختار فدراسیون اصلاح و بروز گردد. ما باید بخش خصوصی را وارد هندبال کنیم.
برنامه دور یک میز سه شنبه 10 بهمن با اجرا و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز