دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت هندبال کشور (قسمت دوم)

برنامه دور یک میز پنجشنبه 12 بهمن با حضور اکبر ریاحی، رئیس کمیته مربیان فدراسیون هندبال، مسعود ظهرابی، کاپیتان اسبق تیم ملی و هادی خلیلی، داور هندبال به بررسی وضعیت هندبال کشور پرداخت.

1396/11/14
08:31

به گزارش رادیو ورزش؛ هادی خلیلی، داور هندبال درخصوص وضعیت فدراسیون هندبال عقیده داشت: وزارت ورزش نسبت به همه فدراسیون ها حمایت خوبی دارد و خارج از تفاهم نامه ای که با فدراسیون ها دارد؛ هزینه دیگری پرداخت نمی کند. تمام افرادی که کاندید ریاست فدراسیون ها می شوند؛ با علم و آگاهی از شرایط فدراسیون کاندید می شوند و برای آن برنامه ریزی دارند. این حرف نامعقولی است که بگوییم وزارت ورزش حمایت نمی کند. علیرضا رحیمی اذعان دارد که مشکل اصلی میزان زیاد بدهی فدراسیون است که قطعا هر کدام از کاندیداهای ریاست فدراسیون از آن اطلاع داشتند.
خلیلی در مورد راهکار برون رفت فدراسیون هندبال از شرایط کنونی گفت: همه نقدها در راستای کمک به هندبال است. متاسفانه در فدراسیون اتاق فکر که سلسله جلساتی برگزار شود؛ وجود ندارد تا به فدراسیون فکر و ایده دهد. اگر بخواهیم با ورزش روز دنیا رقابت کنیم باید در مدیریتمان تجدید نظر کنیم. برای رساندن هندبال به شرایط آرمانی پیشنهاد می کنم که مجمع داوران در سطح استانی تا کشوری تشکیل شود و داوران در مورد خودشان تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند. به همین شکل مجمع مربیان نیز شکل گیرد. بحث دیگر تشکیل کمیته ورزشکاران است تا نمایندگان ورزشکاران در مجمع از این کمیته معرفی شود. متاسفانه ما هنوز بانک اطلاعاتی خوبی از داوران، مربیان، مدرسان و ... هندبال نداریم.
اکبر ریاحی، رئیس کمیته مربیان فدراسیون هندبال پیرامون شرایط جدید فدراسیون هندبال اظهار کرد: باید به رئیس جدید فدراسیون فرصت داد. علیرضا رحیمی تنها 2 ماه است که تثبیت شده است. بخشی از بدهی های فدراسیون هندبال حق الزحمه داوران و بخشی هم جشنواره ای بود که در مشهد برگزار شد. علیرضا رحیمی اظهار کرده اند که بدهی های فدراسیون برایم مشکل ایجاد نمی کند بلکه بد اخلاقی هاست که من را ناراحت می کند. قرار است با حضور محمدرضا رجبی به عنوان دبیر فدراسیون برنامه ریزی کاملی صورت گیرد که جامعه آماری، بانک اطلاعاتی و الکترونیکی شدن کلیه سیستم های فعالیت فدراسیون از جمله این موارد هستند.
برنامه دور یک میز پنجشنبه 12 بهمن ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز