دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت هندبال کشور (قسمت سوم)

برنامه دور یک میز جمعه 13 بهمن با حضور اکبر ریاحی، رئیس کمیته مربیان فدراسیون هندبال و مسعود ظهرابی، کاپیتان اسبق تیم ملی به بررسی علت نتیجه نگرفتن تیم ملی هندبال در مسابقات قهرمانی آسیا پرداخت.

1396/11/14
08:33

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود ظهرابی، کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال درخصوص نقاط ضعف تیم ملی هندبال در مسابقات قهرمانی آسیا بیان کرد: اگر بازیکنان تیم ملی ما در لیگ ایران شاغل بودند؛ سهمیه جهانی را گرفته بودیم. بازیکنانی که در باشگاه های اروپایی بازی می کردند؛ اجازه پیدا نکردند که در اردوهای تیم ملی شرکت کنند. هندبال رشته ای است که درگیری فیزیکی آن بالاست و بازیکن همیشه باید در آمادگی صد در صد باشد.
ظهرابی درخصوص سرمربی و کادر فنی تیم ملی هندبال عقیده داشت: انتخاب ماچک به عنوان سرمربی تیم ملی اشتباه بود. ما ظرفیت داشتیم که از مربیان خوب دنیا استفاده کنیم. بعلاوه حضور دو سرمربی در یک تیم ناهمخوانی زیادی بوجود می آورد. برای ثانیه ثانیه مسابقات باید برنامه ریزی کرد. در کنار تیم یک مدیر فنی باید حضور داشته باشد و از مربی بازخواست کند که مربیان خارجی خیلی کم زیر بار این موضوع می روند. ما نیاز به دانش فنی مربیان خارجی داریم. کادر فنی و کمک ها نیز باید خارجی باشند. کادر تیم ملی مناسب نبود و مسابقات از دست سرمربی در رفته بود.
وی در ادامه افزود: ما بهترین تیم تاریخ هندبال را داشتیم. ولی در بدترین شرایط کنار هم قرار گرفتند. زمانی که تیم های عربی در بهترین کمپ های اروپایی در اردو و مسابقات بودند؛ رئیس فدراسیون ما درگیر ماندن یا رفتن بود. در زمان استراحت بین نیم فصل باشگاه های اروپا که بازیکنان ما در ایران بودند؛ اردویی برگزار نشد. ما در تورنمنت کره جنوبی شرکت کردیم که هیچ کدام از بازیکنان تیم ملی جز 2 و 3 نفر حضور نداشتند. اگر این اردو در رومانی برگزار می شد؛ 6 بازیکن تیم ملی که در رومانی بودند می توانستند شرکت کنند.
کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال تصریح کرد: در مسابقات آسیایی جاکارتا کار ما سخت تر است. مسابقات آسیایی در رنکینگ جهانی نیست و باشگاه های خارجی می توانند بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار ندهند.
اکبر ریاحی، رئیس کمیته مربیان فدراسیون هندبال پیرامون علت نتیجه نگرفتن تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیایی اظهار کرد: توقعی به حقی در جامعه از تیم ملی هندبال ایجاد شده بود که تیم ملی با 11 لژیونر در اروپا نتیجه خوبی در مسابقات قهرمانی آسیا بگیرد. ماچک مربی بدی نبود و باید خیلی بهتر از این کار می کرد. بخصوص در مقابل تیم های عربستان و کره کادر فنی باید کمکش می کردند. زمانی که ماچک به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال انتخاب شد؛ کمیته مربیان نقشی در این انتخاب نداشت. شرایط و تصمیم گیری آنی یکسری اشکالات را پیش آورد. بزرگترین اشتباه ماچک این بود که همه مسئولیتها را به استکی ها داد.
ریاحی در مورد راهکار این موانع و مشکلات توضیح داد: ما باید باشگاه هایی را ایجاد کنیم که لژیونر به هر قیمتی به باشگاه های خارجی نرود و در باشگاه های کشور تامین شود. در این راستا به اسپانسر قوی نیاز داریم. بعلاوه باید سرمربی خوبی جذب کنیم و باشگاه ها از وجود این سرمربی استفاده کنند. لژیونرها هم به کمک تیم ملی بیایند.
برنامه دور یک میز جمعه 13 بهمن ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز