دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی شرایط ورزش در استان تهران (قسمت دوم)

برنامه دور یك میز چهارشنبه 23 اسفند ماه با حضور دكتر ابوالفضل ملاجعفری، معاون توسعه امور ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان تهران و كامبیز رنجبر، رئیس اداره ورزش و جوانان جنوب غرب به بررسی شرایط ورزش در استان تهران پرداخت.

1396/12/26
08:52

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر ابوالفضل ملاجعفری، معاون توسعه امور ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان تهران پیرامون اقدامات این اداره كل در سال جاری اظهار كرد: ما در سال 96 در بخش عملیاتی و اجرایی ورزش استان تهران مسابقات ورزشی آینده سازان را برگزار كردیم كه با هدف ایجاد شادابی، نشاط اجتماعی و توسعه ورزش همگانی بود كه با اجرای آن نقاط قوت و ضعفش نیز مشخص شد. تحقق برنامه ستاد بازی های 2018 جاكارتا، مسابقات المپیك 2020 توكیو، توجه به مناطق كم برخوردار و محروم و شناسایی استعدادهای ورزشی از جمله اهداف این مسابقات بود كه تلفیقی از توسعه ورزش همگانی، قهرمانی، بخش خصوصی و بانوان بود. وی در ادامه افزود: مسابقات در 4 منطقه استان تهران برگزار شد كه نزدیكی مناطق به شركت كنندگان و كاهش هزینه ها باعث شده بود كه 70 درصد بانوان در این مسابقات شركت كنند. گستردگی تهران برنامه ریزی و تقسیم بندی را می طلبد و تا زمانیكه آسیب شناسی و نظارت و ارزیابی نشود؛ كاری نمی توان كرد.
ملا جعفری تصریح كرد: ما تبیین وضعیت موجود را از بخش های مختلف گرفته ایم. اماكن ورزشی دولتی و بویژه خصوصی اگر مدیریت صحیح داشته باشند؛ بسیاری از مشكلات ما حل می شود. تهران با وجود اماكن ورزشی مثل ورزشگاه آزادی از شرایط ویژه ای برخوردار است ولی این مجموعه های بزرگ در اختیار اداره كل ورزش و جوانان استان نیست.
كامبیز رنجبر، رئیس اداره ورزش و جوانان جنوب غرب درخصوص وضعیت ورزشی این حوزه از تهران بیان كرد: حوزه جنوب غرب تهران منطقه بزرگی بالغ بر یك میلیون دویست نفر و مساحت 69 كیلومتر است كه 32 هزار ورزشكار سازمان یافته دارد ولی سرانه ورزشی آن زیر 30 سانتیمتر مربع است. ما در المپیك ریو 11 ورزشكار المپیكی داشتیم و باید ببینیم برای اینكه این تعداد افزایش یابد چه باید بكنیم؟
وی در ادامه عنوان كرد: بزرگترین رویداد ورزشی استان تهران المپیاد آینده سازان بود كه از شهریور ماه امسال شروع و تا اسفند ماه طول كشید و چرخه خوبی در حوزه ورزش استان اتفاق افتاد. تهران نماد ورزش كشور است و اگر ورزش تهران رشد كند؛ ورزش كشور رشد خواهد كرد. اگر مشكلات و معضلات ورزش تهران را رفع كنیم؛ ورزش كشور رشد خواهد كرد در نتیجه وزارت ورزش باید این شهر را ویژه ببیند. بعلاوه در هر حوزه مدیر باید برنامه محور باشد.
برنامه دور یك میز چهارشنبه 23 اسفند ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.