دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی شرایط ورزش در استان تهران (قسمت سوم)

برنامه دور یك میز پنجشنبه 24 اسفند ماه با حضور دكتر ابوالفضل ملاجعفری، معاون توسعه امور ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان تهران به بررسی شرایط ورزش در استان تهران پرداخت.

1396/12/26
08:55

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر ابوالفضل ملاجعفری، معاون توسعه امور ورزش اداره كل ورزش و جوانان استان تهران پیرامون اقدامات این اداره كل جهت توسعه ورزش همگانی اظهار كرد: در تحلیل محیطی، در بخش فرصتها، استان تهران از بالاترین فرصتها برخوردار است. هر زمان بخواهیم برنامه ریزی كنیم باید از گذشته درس گرفته و نقاط ضعف را شناخته و آن را كاهش دهیم و نقاط قوت را ادامه دهیم. اماكن ورزشی نیمه تمام بسیاری داریم كه باید آسیب شناسی شود كه چرا این پروژه ها شروع شده و چرا تمام نشده است؟ ما باید براساس برنامه پیش رویم. برای توسعه ورزش همگانی همه مسئولان حوزه ها و شهرستانها مكلف شده اند؛ برنامه راهبردی شهرستان خود را با محوریت و الویت ورزش همگانی ارائه دهند. مشاركت ورزش همگانی از حدود 6 درصد به بالای 20 درصد رسیده است. علت این افزایش تغییر نگرش مردم نسبت به ورزش و فرهنگ سلامت بود و الان مردم خودجوش كار می كنند.
وی در ادامه افزود: استان تهران هر ساله افزایش آمار در مشاركت توسعه ورزش همگانی را داشته است. برای رسیدن به میزان مشاركت بالاتر باید زیرساختها كامل گردد و متخصصین و مربیان مجرب و آموزش دیده در اختیار قرار گیرد و اعتبارات بسیار زیادی نیز وجود داشته باشد. در چنین شرایطی هم شاید آمار تنها به 30 یا 35 درصد افزایش یابد.
ملاجعفری درخصوص توسعه ورزش قهرمانی استان تهران بیان كرد: یكی از سیاستهای ما توجه به ورزش قهرمانی است. ما تمام رشته های ورزشی را در استان تهران داریم. وقتی می گوئیم تهران باید قطب ورزش كشور شود یعنی در تمام رشته ها رشد پیدا كند. برای اینكه هیئتهای استان تهران رشد پیدا كنند و رشته های ورزشی را رشد دهند باید نكات ذیل مورد توجه قرار گیرد؛ كسی كه رئیس هیئت ورزش استان تهران می شود باید مدیر ورزشی باشد؛ سابقه و تجربه ورزشی داشته باشد؛ برنامه محور بوده و بتواند محیط را تجزیه و تحلیل كند.
برنامه دور یك میز پنجشنبه 24 اسفند ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز