دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت رشته تیراندازی کشور (قسمت دوم)

برنامه دور یک میز پنجشنبه 16 فروردین ماه با حضور علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی، رضا ملک محمدی، دبیر فدراسیون، فرشید عبدالمحمدی، سرمربی تیم ملی اهداف پروازی و آرمینا صادقیان، ملی پوش تفنگ بادی به بررسی وضعیت تیراندازی کشور پرداخت.

1397/01/19
12:37

به گزارش رادیو ورزش؛ علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی پیرامون وضعیت رشته تیراندازی کشور اظهار کرد: فدراسیون تیراندازی با بسیاری از فدراسیونهای دیگر ورزشی کشور تفاوت فاحشی دارد که از آن جمله نداشتن تجهیزاتی مثل اسلحه و فشنگ مناسب است. واردات فشنگ و اسلحه سخت است و تجهیزات ورزشکاران ما بروز نیست؛ درنتیجه رقابت با کشورهای دیگر که از این امکانات برخوردارند؛ سخت است. امسال مسابقات آسیایی جاکارتا را در پیش داریم و با تمام توان به دنبال آن هستیم که اولین مدال اهداف پروازی را کسب کنیم و در تفنگ و تپانچه هم دنبال افزایش تعداد و بهبود رنگ مدالها هستیم.
وی در ادامه افزود: استعدادیابی تیراندازی با سایر رشته ها فرق می کند و عمده شناسایی از طریق تمرین تیراندازی است. در کنار برگزاری مسابقات قهرمانی کشور اکیپی نیز مستقر می شوند و کار استعدادیابی را انجام می دهند.
رضا ملک محمدی، دبیر فدراسیون تیراندازی درخصوص مشکلات این رشته بیان کرد: استراتژی بلند مدت فدراسیون نوشته شده است. استعداد، مربی و تکنیک را داریم ولی در تامین تجهیزات و اجرای برنامه های مربیان مشکلاتی داریم. دستگاه های زیادی مانند وزارت دفاع، وزارت ورزش، وزارت امور خارجه، نیروهای مسلح، گمرک و ... باید به ما کمک کنند. وزارت دفاع از ما می خواهد از تولیدات داخلی استفاده کنیم. اسلحه و فشنگ باشگاه ها از تولیدات داخلی تامین می شوند ولی ملی پوشها باید اسلحه و فشنگ بروز در اختیار داشته باشند.
فرشید عبدالمحمدی، سرمربی تیم ملی اهداف پروازی در مورد کمبود تجهیزات این رشته عنوان کرد: فشنگ وارد گمرک کشور می شود ولی چندین ماه باید منتظر باشیم تا نیروهای مسلح اجازه ورود آنها را بدهد. درصورتیکه یک ساچمه ورزشکار ما بی کیفیت باشد؛ قطعا می تواند ورزشکار را تا رده پنجاهم نیز نزول دهد. اگر در جاکارتا مدال می خواهیم باید بودجه و امکانات مناسبی داشته باشیم. تیراندازی مثل زدن پنالتی است. بعلاوه تیراندازی ما به این بلوغ رسیده که مدال کسب کند.
برنامه دور یک میز پنجشنبه 16 فروردین ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز