دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت رشته تیراندازی كشور (قسمت دوم)

برنامه دور یك میز پنجشنبه 16 فروردین ماه با حضور علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی، رضا ملك محمدی، دبیر فدراسیون، فرشید عبدالمحمدی، سرمربی تیم ملی اهداف پروازی و آرمینا صادقیان، ملی پوش تفنگ بادی به بررسی وضعیت تیراندازی كشور پرداخت.

1397/01/19
12:37

به گزارش رادیو ورزش؛ علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی پیرامون وضعیت رشته تیراندازی كشور اظهار كرد: فدراسیون تیراندازی با بسیاری از فدراسیونهای دیگر ورزشی كشور تفاوت فاحشی دارد كه از آن جمله نداشتن تجهیزاتی مثل اسلحه و فشنگ مناسب است. واردات فشنگ و اسلحه سخت است و تجهیزات ورزشكاران ما بروز نیست؛ درنتیجه رقابت با كشورهای دیگر كه از این امكانات برخوردارند؛ سخت است. امسال مسابقات آسیایی جاكارتا را در پیش داریم و با تمام توان به دنبال آن هستیم كه اولین مدال اهداف پروازی را كسب كنیم و در تفنگ و تپانچه هم دنبال افزایش تعداد و بهبود رنگ مدالها هستیم.
وی در ادامه افزود: استعدادیابی تیراندازی با سایر رشته ها فرق می كند و عمده شناسایی از طریق تمرین تیراندازی است. در كنار برگزاری مسابقات قهرمانی كشور اكیپی نیز مستقر می شوند و كار استعدادیابی را انجام می دهند.
رضا ملك محمدی، دبیر فدراسیون تیراندازی درخصوص مشكلات این رشته بیان كرد: استراتژی بلند مدت فدراسیون نوشته شده است. استعداد، مربی و تكنیك را داریم ولی در تامین تجهیزات و اجرای برنامه های مربیان مشكلاتی داریم. دستگاه های زیادی مانند وزارت دفاع، وزارت ورزش، وزارت امور خارجه، نیروهای مسلح، گمرك و ... باید به ما كمك كنند. وزارت دفاع از ما می خواهد از تولیدات داخلی استفاده كنیم. اسلحه و فشنگ باشگاه ها از تولیدات داخلی تامین می شوند ولی ملی پوشها باید اسلحه و فشنگ بروز در اختیار داشته باشند.
فرشید عبدالمحمدی، سرمربی تیم ملی اهداف پروازی در مورد كمبود تجهیزات این رشته عنوان كرد: فشنگ وارد گمرك كشور می شود ولی چندین ماه باید منتظر باشیم تا نیروهای مسلح اجازه ورود آنها را بدهد. درصورتیكه یك ساچمه ورزشكار ما بی كیفیت باشد؛ قطعا می تواند ورزشكار را تا رده پنجاهم نیز نزول دهد. اگر در جاكارتا مدال می خواهیم باید بودجه و امكانات مناسبی داشته باشیم. تیراندازی مثل زدن پنالتی است. بعلاوه تیراندازی ما به این بلوغ رسیده كه مدال كسب كند.
برنامه دور یك میز پنجشنبه 16 فروردین ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز