دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بررسی وضعیت بسکتبال پایه در ایران (قسمت چهارم)

برنامه دور یک میز جمعه 24 فروردین ماه با حضور نصرت الله جعفریان، سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان، علی آرزومندی، مدیر آکادمی باشگاه مهرام و افشین رضاپور، مربی و کارشناس بسکتبال به بررسی وضعیت بسکتبال پایه در ایران پرداخت.

1397/01/26
09:08

به گزارش رادیو ورزش؛ علی آرزومندی، مدیر آکادمی باشگاه مهرام پیرامون مسائل مهم در حوزه مربیان بسکتبال کشور اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف فدراسیونها ارتقای سطح دانش مربیان است. در حوزه مربیگری باید استعدادیابی وجود داشته باشد و مربیان حمایت شوند. اگر حمایت وجود نداشته باشد؛ مربیان هم ترغیب نمی شوند. بزرگترین چالش رئیس جدید فدراسیون ایجاد عدالت در بسکتبال است. بحث اینکه انتخاب مربی تیم ملی بی انگیزگی ایجاد می کند؛ یک واقعیت و حقیقت است. همه مربیان تلاش می کنند به سطح ملی برسند ولی وقتی عدالت وجود نداشته باشد؛ همه چیز بهم می ریزد.
وی در ادامه افزود: در تهران نظارت کاملی بر کار آکادمی های بسکتبال وجود ندارد و تعداد زیادی از آکادمی ها فاقد مجوز هستند.
افشین رضاپور، کارشناس و مربی بسکتبال درخصوص مشکلات مربیان بسکتبال بیان کرد: خود فدراسیون بسکتبال در گذشته عامل بوجود آورنده این شرایط بود. ما خودمان باید تعهد ایجاد کنیم. وقتی برخی افراد برای منافع شخصی خود و براساس اهداف کوتاه مدت یکسری برنامه ها را ایجاد می کنند؛ بحث بسکتبال در وهله دوم قرار می گیرد و این را خود سیستم فدراسیون بسکتبال ایجاد می کند؛ درحالیکه فدراسیون باید به مربیان بگوید که هر مربی که بازیکن بیشتری به تیم ملی بدهد؛ هر چه رقابت بیشتری وجود داشته باشد و هر مربی که نتیجه بهتری بگیرد؛ از آن مربی در تیم ملی استفاده خواهد شد. رئیس فدراسیون باید این سرفصلها را با دقت و نظارت دنبال کند تا اعتماد خوبی که خانواده ها به این رشته پیدا کرده اند؛ ادامه پیدا کند و ما شاهد ثمرات آن در جامعه بسکتبال باشیم.
نصرت الله جعفریان، سرپرست تیم ملی بسکتبال جوانان در مورد آموزش در بسکتبال پایه گفت: بسکتبال مثلثی از سه راس بازیکن، مربی و داور است که اگر این سه هماهنگ باشند؛ بسکتبال پیشرفت می کند. فدراسیون باید در آموزش پایه نظارت داشته باشد و آکادمی های بسکتبال باید از فدراسیون مجوز داشته باشند.
برنامه دور یک میز جمعه 24 فروردین ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز