دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

نگاهی بر فعالیتهای فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی (قسمت دوم)

برنامه "دور یک میز" روز سه شنبه 4 اردیبهشت با حضور رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و نائب رئیس بانوان این فدراسیون به بررسی فعالیتهای فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی پرداخت که بخش دوم آن را می خوانید:

1397/02/05
09:21

به گزارش رادیو ورزش؛ دکتر محمدرضا دهخدا، رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در ادامه مبحث فعالیتهای فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی؛ پیرامون موازی کاری در برگزاری المپیادهای ورزش دانشجویی توسط مراکز آموزش عالی کشور معتقد است یکی از چالشهایی که در هیئت رئیسه فدراسیون با نمایندگان بخش های آموزش عالی داریم و در مورد آن بحث می شود، موضوع برگزاری المپیادهای دانشگاهی توسط دانشگاه هاست که هزینه های سنگینی نیز برای برگزاری آن صرف شده و مسابقات برگزار و رها می شود. بدون اینکه خروجی داشته باشد. پیشنهاد ما این است که به جای این موازی کاری، دانشگاه ها در بخش ورزش همگانی کار کنند و بخش قهرمانی برعهده فدراسیون قرار گیرد تا ما با کمترین هزینه کار را انجام دهیم و همچنین خروجی مشخصی نیز وجود داشته باشد؛ برای مثال تیم فوتبالی که قهرمان می شود؛ به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی یا یونیورسیادها شرکت نماید تا بدین ترتیب هم ایجاد انگیزه شود و هم مشارکت بیشتری صورت گیرد. سیاست "فیزو" هم بر محور مشارکت دانشگاه ها در مسابقات جهانی و یونیورسیادهاست.
وی در ادامه تصریح کرد: از نظر ما مدیران ما به بلوغ فعالیتهای خود نرسیده اند. یک زمانی بود که ما اگر می خواستیم که از یک دانشگاه ورزشکار بگیریم نمی دادند و تصورشان بر این بود که ما فدراسیون وزارت علوم هستیم ولی الان حتی حمایت مالی هم می کنند. ما باید صبور باشیم و اعتماد سازی کنیم.
مرجان صفاری، نائب رئیس بانوان فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی درخصوص مزایای تشکیل شورای عالی ورزش دانشگاهها بیان کرد: ما تشکیل شورای عالی ورزش دانشگاه ها را پیشنهاد داده ایم و موافقت آن را هم گرفته ایم تا به یک وحدت رویه برسیم. یکی از مباحث اصلی ما در این شورا مدیریت بهینه منابع است. اگر سیاستها هم جهت نباشد؛ دوباره کاری باعث اتلاف منابع خواهد شد. یکی از برنامه های اصلی ما در این شورا این است که المپیاد ملی را بصورت یکسال در میان برگزار کنیم و خروجی آن اعزام ورزشکاران به یونیورسیادها باشد.
برنامه دور یک میز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز