دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

نگاهی بر فعالیتهای فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی (قسمت دوم)

برنامه "دور یك میز" روز سه شنبه 4 اردیبهشت با حضور رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و نائب رئیس بانوان این فدراسیون به بررسی فعالیتهای فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی پرداخت كه بخش دوم آن را می خوانید:

1397/02/05
09:21

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر محمدرضا دهخدا، رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در ادامه مبحث فعالیتهای فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی؛ پیرامون موازی كاری در برگزاری المپیادهای ورزش دانشجویی توسط مراكز آموزش عالی كشور معتقد است یكی از چالشهایی كه در هیئت رئیسه فدراسیون با نمایندگان بخش های آموزش عالی داریم و در مورد آن بحث می شود، موضوع برگزاری المپیادهای دانشگاهی توسط دانشگاه هاست كه هزینه های سنگینی نیز برای برگزاری آن صرف شده و مسابقات برگزار و رها می شود. بدون اینكه خروجی داشته باشد. پیشنهاد ما این است كه به جای این موازی كاری، دانشگاه ها در بخش ورزش همگانی كار كنند و بخش قهرمانی برعهده فدراسیون قرار گیرد تا ما با كمترین هزینه كار را انجام دهیم و همچنین خروجی مشخصی نیز وجود داشته باشد؛ برای مثال تیم فوتبالی كه قهرمان می شود؛ به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی یا یونیورسیادها شركت نماید تا بدین ترتیب هم ایجاد انگیزه شود و هم مشاركت بیشتری صورت گیرد. سیاست "فیزو" هم بر محور مشاركت دانشگاه ها در مسابقات جهانی و یونیورسیادهاست.
وی در ادامه تصریح كرد: از نظر ما مدیران ما به بلوغ فعالیتهای خود نرسیده اند. یك زمانی بود كه ما اگر می خواستیم كه از یك دانشگاه ورزشكار بگیریم نمی دادند و تصورشان بر این بود كه ما فدراسیون وزارت علوم هستیم ولی الان حتی حمایت مالی هم می كنند. ما باید صبور باشیم و اعتماد سازی كنیم.
مرجان صفاری، نائب رئیس بانوان فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی درخصوص مزایای تشكیل شورای عالی ورزش دانشگاهها بیان كرد: ما تشكیل شورای عالی ورزش دانشگاه ها را پیشنهاد داده ایم و موافقت آن را هم گرفته ایم تا به یك وحدت رویه برسیم. یكی از مباحث اصلی ما در این شورا مدیریت بهینه منابع است. اگر سیاستها هم جهت نباشد؛ دوباره كاری باعث اتلاف منابع خواهد شد. یكی از برنامه های اصلی ما در این شورا این است كه المپیاد ملی را بصورت یكسال در میان برگزار كنیم و خروجی آن اعزام ورزشكاران به یونیورسیادها باشد.
برنامه دور یك میز سه شنبه 4 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز