دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

نگاهی بر فعالیتهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو (قسمت دوم)

برنامه "دور یك میز" روز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا به بررسی فعالیتهای این فدراسیون اختصاص داشت.

1397/02/15
21:24

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ضمن با اهمیت خواندن نقش آموزش و پرورش در توسعه همگانی و قهرمانی رشته های پایه اظهار كرد: وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش باید با یك نگاه راهبردی، ورزش های پایه را بصورت پر رنگ بهم متصل كنند. اگر این كار عملیاتی شود و شنا وارد آموزش و پرورش شود، هم دانش آموزان به فن شنا مسلط می شوند كه به تقویت سیستم هوازی آنها نیز كمك خواهد كرد و هم بی شك در بعد قهرمانی در جذب نیروهای جوانتر توفیق بیشتری خواهیم داشت. وی با اظهار امیدواری از چشم انداز روشن این رشته پرطرفدار افزود: درصورتیكه در چند ماه آتی زیرساختها و امكانات سخت افزاری حل شود، بخش اعظمی از این راه هموار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: از نظر دانش فنی روز دنیا، مربیان ما در سطح بالایی هستند ولی حضور یك مدرس و مربی خارجی می تواند تجارب بهتری را در اختیار قرار دهد. قصد ما این است كه خط مشی مربیان را در یك مسیر و راستا قرار دهیم و برای ایجاد انگیزه جوایز ویژه ای را برای استان، هیئت، مربی و شناگر موفق تعیین كرده ایم.
خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا نیز درخصوص وضعیت تیم ملی شنا برای اعزام به بازیهای آسیایی جاكارتا بیان كرد: در چند سال گذشته در رشته سرعت، سرمایه گذاری خوبی انجام شده و نتیجه آنهم كسب ركوردهای خوب بوده است. حتی برخی از ركوردهای ما به فینال بازیهای آسیایی نزدیك است. در حال حاضر اعضای تیم ملی مشخص نشده اند و 2 ماه دیگر فرصت داریم كه 5 نفر از بهترین ها را براساس ثبت بالاترین ركوردها به بازیها اعزام كنیم. امیدواریم در رشته های سرعت 50 متر و 100 متر و همچنین تیمی به فینال بازیهای آسیایی راه پیدا كنیم.
وی در ادامه به مشكلات پایه ای ورزش مدال آور شنا پرداخت و عنوان كرد: متولی پرورش مربی شنا، فدراسیون است. ولی خیلی راحت كسی كه صلاحیت مربیگری ندارد، را بعنوان مربی تعیین كرده و از آنجا كه استخر را اداره كل ورزش و جوانان با رقم بالایی اجاره كرده، در مورد این تخلفات به موجر فشار نمی آورد. این عدم نظارت باعث می شود كه خیلی از استعدادها كشف نشده و به هدر رود.
برنامه دور یك میز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز