دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

نگاهی بر فعالیتهای فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو (قسمت دوم)

برنامه "دور یک میز" روز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه با حضور محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا به بررسی فعالیتهای این فدراسیون اختصاص داشت.

1397/02/15
21:24

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ضمن با اهمیت خواندن نقش آموزش و پرورش در توسعه همگانی و قهرمانی رشته های پایه اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش باید با یک نگاه راهبردی، ورزش های پایه را بصورت پر رنگ بهم متصل کنند. اگر این کار عملیاتی شود و شنا وارد آموزش و پرورش شود، هم دانش آموزان به فن شنا مسلط می شوند که به تقویت سیستم هوازی آنها نیز کمک خواهد کرد و هم بی شک در بعد قهرمانی در جذب نیروهای جوانتر توفیق بیشتری خواهیم داشت. وی با اظهار امیدواری از چشم انداز روشن این رشته پرطرفدار افزود: درصورتیکه در چند ماه آتی زیرساختها و امکانات سخت افزاری حل شود، بخش اعظمی از این راه هموار خواهد شد.
وی در ادامه افزود: از نظر دانش فنی روز دنیا، مربیان ما در سطح بالایی هستند ولی حضور یک مدرس و مربی خارجی می تواند تجارب بهتری را در اختیار قرار دهد. قصد ما این است که خط مشی مربیان را در یک مسیر و راستا قرار دهیم و برای ایجاد انگیزه جوایز ویژه ای را برای استان، هیئت، مربی و شناگر موفق تعیین کرده ایم.
خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا نیز درخصوص وضعیت تیم ملی شنا برای اعزام به بازیهای آسیایی جاکارتا بیان کرد: در چند سال گذشته در رشته سرعت، سرمایه گذاری خوبی انجام شده و نتیجه آنهم کسب رکوردهای خوب بوده است. حتی برخی از رکوردهای ما به فینال بازیهای آسیایی نزدیک است. در حال حاضر اعضای تیم ملی مشخص نشده اند و 2 ماه دیگر فرصت داریم که 5 نفر از بهترین ها را براساس ثبت بالاترین رکوردها به بازیها اعزام کنیم. امیدواریم در رشته های سرعت 50 متر و 100 متر و همچنین تیمی به فینال بازیهای آسیایی راه پیدا کنیم.
وی در ادامه به مشکلات پایه ای ورزش مدال آور شنا پرداخت و عنوان کرد: متولی پرورش مربی شنا، فدراسیون است. ولی خیلی راحت کسی که صلاحیت مربیگری ندارد، را بعنوان مربی تعیین کرده و از آنجا که استخر را اداره کل ورزش و جوانان با رقم بالایی اجاره کرده، در مورد این تخلفات به موجر فشار نمی آورد. این عدم نظارت باعث می شود که خیلی از استعدادها کشف نشده و به هدر رود.
برنامه دور یک میز چهارشنبه 12 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز