دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

ارزیابی فرآیند انتخابی تیم ملی كشتی

برنامه "دور یك میز" روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه با حضور تورج لارودی و اكبر فیض، كارشناسان كشتی به بررسی فرآیند انتخابی تیم ملی كشتی پرداخت.

1397/02/22
10:19

به گزارش رادیو ورزش؛ اكبر فیض، كارشناس كشتی با تاكید بر منفعت مسابقات انتخابی تیم ملی برای كشتی كشور و اهمیت آن اظهار كرد: فرآیندی كه در حال حاضر در انتخاب تیم ملی كشتی تعریف شده به نفع كشتی است و آن را در مدار صحیح قرار می دهد.
وی ضمن تاكید بر اینكه در این فرایند دیگر همچون گذشته هیچ كشتی گیری نمی تواند بالا بیاید یادآور شد:. اول شدن در انتخابی شرط لازم است ولی كافی نیست. البته یكسری اصلاحات هم باید انجام گیرد. هر كشتی گیری كه بخواهد دو بنده تیم ملی را بپوشد باید در فرآیندهای تیم ملی شركت كند و نفرات برتر مرحله نهایی حتما باید با نظر كادر فنی و شورای فنی به تیم ملی معرفی شوند.
فیض در ادامه افزود:‌ ما مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را پیش رو داریم. همیشه افت و خیز در كشتی وجود دارد. نسل عوض می شود و باید به جوانان فرصت دهیم. اگر ما كشتی را به وادی نتیجه گیری ببریم و از نیروهای جوان استفاده نكنیم، قطعا در آینده ضربه خواهیم خورد.
تورج لارودی، كارشناس دیگر برنامه نیز با دو لبه خواندن تیغ فرآیند انتخابی تیم ملی كشتی بیان كرد: همه كشتی گیران ایران برای این فرآیند، فراخوان شده و با غربال كشتی گیران، بهترینها آورده شده اند. بعلاوه به كادر فنی بخصوص سرمربی این اختیار داد شده كه جاهایی كه فكر می كند مشكل ساز است، وارد شده و دست روی فرد منتخب بگذارد تا مسابقه دوباره تكرار شود یا در مورد رقابت او بر اساس نظر داوران رای داده شود. این كار می تواند مثل یك تیغ دو لبه عمل كند یعنی هم می تواند باعث شود كه بهترین تیم را داشته باشیم و از سویی ممكن است نظرات شخصی در آن دخیل شود.
وی در ادامه تصریح كرد: دو میدان مسابقات آسیایی و جهانی را در پیش داریم و می خواهیم تا در هر دو قهرمان شویم كه كار خیلی سختی است. ما باید تمام توانمان را برای مسابقات آسیایی بگذاریم و از جهانی توقع كمتری داشته باشیم؛ ولی نه اینكه از پیش باخته باشیم. ما یك عده جوان داریم كه می توانیم در سالهای بعد از آنها استفاده كنیم و این دو مسابقه هم بهترین میدان است و نباید نگران نتایج حاصل از آن باشیم.
برنامه دور یك میز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه كاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یكشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز