دور یک میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

ارزیابی فرآیند انتخابی تیم ملی کشتی

برنامه "دور یک میز" روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه با حضور تورج لارودی و اکبر فیض، کارشناسان کشتی به بررسی فرآیند انتخابی تیم ملی کشتی پرداخت.

1397/02/22
10:19

به گزارش رادیو ورزش؛ اکبر فیض، کارشناس کشتی با تاکید بر منفعت مسابقات انتخابی تیم ملی برای کشتی کشور و اهمیت آن اظهار کرد: فرآیندی که در حال حاضر در انتخاب تیم ملی کشتی تعریف شده به نفع کشتی است و آن را در مدار صحیح قرار می دهد.
وی ضمن تاکید بر اینکه در این فرایند دیگر همچون گذشته هیچ کشتی گیری نمی تواند بالا بیاید یادآور شد:. اول شدن در انتخابی شرط لازم است ولی کافی نیست. البته یکسری اصلاحات هم باید انجام گیرد. هر کشتی گیری که بخواهد دو بنده تیم ملی را بپوشد باید در فرآیندهای تیم ملی شرکت کند و نفرات برتر مرحله نهایی حتما باید با نظر کادر فنی و شورای فنی به تیم ملی معرفی شوند.
فیض در ادامه افزود:‌ ما مسابقات قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان را پیش رو داریم. همیشه افت و خیز در کشتی وجود دارد. نسل عوض می شود و باید به جوانان فرصت دهیم. اگر ما کشتی را به وادی نتیجه گیری ببریم و از نیروهای جوان استفاده نکنیم، قطعا در آینده ضربه خواهیم خورد.
تورج لارودی، کارشناس دیگر برنامه نیز با دو لبه خواندن تیغ فرآیند انتخابی تیم ملی کشتی بیان کرد: همه کشتی گیران ایران برای این فرآیند، فراخوان شده و با غربال کشتی گیران، بهترینها آورده شده اند. بعلاوه به کادر فنی بخصوص سرمربی این اختیار داد شده که جاهایی که فکر می کند مشکل ساز است، وارد شده و دست روی فرد منتخب بگذارد تا مسابقه دوباره تکرار شود یا در مورد رقابت او بر اساس نظر داوران رای داده شود. این کار می تواند مثل یک تیغ دو لبه عمل کند یعنی هم می تواند باعث شود که بهترین تیم را داشته باشیم و از سویی ممکن است نظرات شخصی در آن دخیل شود.
وی در ادامه تصریح کرد: دو میدان مسابقات آسیایی و جهانی را در پیش داریم و می خواهیم تا در هر دو قهرمان شویم که کار خیلی سختی است. ما باید تمام توانمان را برای مسابقات آسیایی بگذاریم و از جهانی توقع کمتری داشته باشیم؛ ولی نه اینکه از پیش باخته باشیم. ما یک عده جوان داریم که می توانیم در سالهای بعد از آنها استفاده کنیم و این دو مسابقه هم بهترین میدان است و نباید نگران نتایج حاصل از آن باشیم.
برنامه دور یک میز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه با اجرای محسن ابوفاضلی و کارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی هر شب به جز شنبه ها و یکشنبه ها ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یک میز