دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

بهترین راههای مبارزه با دوپینگ

برنامه دور یك میز شنبه 16بهمن با حضور غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی، عباس رجبی كاشانی متخصص پاتولوژی بالینی-تشریحی وتورج ملك محمدی رئیس كمیته پزشكی فدراسیون كشتی جمهوری اسلامی ایران، به موضوع دوپینگ و معضلات آن در ورزش اختصاص دا

1395/11/17
10:21

به گزارش رادیو ورزش، دكترملك محمدی به بیان تاریخچه دوپینگ و سیر ورود واژه دوپینگ به ادبیات ورزشی معاصر و تشكیل ستادهای مبارزه با دوپینگ از دهه شصت میلادی پرداخت.
غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشكی ورزشی درزمینه اطلاع رسانی دوره ای برای مربیان ورزشكاران و مدیران ورزشی و اقدامات فدراسیون درباره دوپینگ مطالبی را بیان كرد. و از حمایت و توجه ویژه فدراسیون پزشكی ورزشی در رابطه با دوپینگ در رشته های مدال آورالمپیك نظیر كشتی،وزنه برداری و تكواندو سخن گفت.
وی از اجرای طرح ویژه تست سلامت در فدراسیون كشتی و كاهش چشمگیر تستهای مثبت دراین فدراسیون و تصمیم اجرایی كردن این طرح در دیگر فدراسیونها خبرداد.
نوروزی دررابطه با اقدامات صورت گرفته در سایر رشته های پایه وكمتر شناخته شده گفت : در طول سال2017 برای كلیه فدراسیونهای ورزشی برای انجام تستهای دوپینگ بر اساس حساسیتهایی كه وجود دارد ودر تمام سطوح سنّی، سهمی در نظر میگیریم.
وی در پایان با تاكید بر نیاز و ضرورت فرهنگ سازی ورزش اصولی، تغذیه، تمرین و استراحت كافی و امادگی جسمانی و فاكتورهایی كه در بالا بردن كارایی ورزشكاران موثر است یاد كرد.
برنامه زنده "دور یك میز" ساعت 21:05 با اجرای محسن ابوفاضلی از رادیو ورزش به مدت 25 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز