دور یك میز پنج شنبه و جمعه از ساعت 23:00 به مدت 25دقیقه

رادیو ورزش

دور يك ميز

فدراسیون ووشو الگویی موفق برای سایر فدراسیونها

برنامه دور یك میز دوشنبه 11بهمن با حضور دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو، علیرضا خسروی، نائب رئیس سابق فدراسیون ووشو و حسین اوجاقی، قهرمان سابق ووشو و سرمربی تیم ملی و مدیر فنی تیم های ملی به بررسی وضعیت ووشو در كشورمان اختصاص داشت.

1395/11/19
12:57

به گزارش رادیو ورزش؛ دكتر مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو و عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی این رشته در رابطه با وضعیت ساندا و تالو در كشورمان بیان كرد: ما در بخش ساندا شرایط بهتری نسبت به تالو داریم. در گذشته و در رده سنی بزرگسالان هیچ مدالی از تالو نداشتیم و تنها 2 مدال نقره رده نوجوانان بود. تا اینكه طی ده سال اخیر به تعداد مدال های تالو افزوده شد.
وی در ادامه تاكید كرد: بهتر است وزارت ورزش به جای اینكه هزینه ها را صرف رشته هایی كه مزیتی ندارند و امیدی به مدال آوری آنها نیست كند؛ برای رشته هایی در نظر بگیرد كه با اندك هزینه ای می توانند بهترین نتیجه را بگیرند. در تالو وضعیت ما زیر صفر بود و باید نسل جدیدی را می ساختیم. سالها بطول انجامید تا اینكه توانستیم در آخرین مسابقات جوانان جهان بلغارستان 7 مدال طلا، 7 نقره و 5 برنز بگیریم. این درحالیست كه دو و نیم برابر ساندا در تالو مدال آوری داشتیم و بعد از چین قهرمان، نائب قهرمان دنیا شدیم. تمام این نتایج حاصل 10 سال تلاش و كار بر روی رده های سنی پایه با بهره بردن از بهترین مربیان چینی بود.
علیرضا خسروی، نائب رئیس سابق فدراسیون ووشو نیز در رابطه با دلایل موفقیت فدراسیون ووشو توضیح داد: مدیریت صحیح و علمی، تاكید بر استعدادیابی، تقویت رده های سنی پایه و كسب كرسی های بین المللی در آسیا و جهان از دلایل موفقیت فدراسیون ووشوی كشورمان است. فدراسیون ووشو هر ساله كارنامه ممتازی دارد و یكی از فدراسیون های موفق و الگو برای سایر فدراسیون ها است.
حسین اوجاقی، قهرمان سابق ووشو و سرمربی تیم ملی و مدیر فنی تیم های ملی این رشته در رابطه با حضور رده های سنی پایه اظهار كرد: زمانی كه مسابقات تنها در رده سنی بزرگسالان برگزار می شد؛ خیلی از كسانی كه زیر 18 سال بودند تمایل به شركت در مسابقات داشتند. زمانی هم كه رده سنی 15 تا 18 سال مجاز شدند وارد مسابقات شوند متعاقبا رده های سنی زیر 15 علاقمند به شركت در مسابقات شدند. استقبال خوب بود اما امكان شركت برای آنها وجود نداشت. خوشبختانه از امسال در تقویم جهانی شاهد برگزاری مسابقات نوجوانان در رده سنی زیر 15 سال هم هستیم. این در حالیست كه ما 3 سال قبل رده های سنی 12 تا 15 سال را نیز با در نظر گرفتن شرایط فنی خاص و ضربات كنترل شده، تعلیم دادیم.
برنامه دور یك میز، دوشنبه 11 بهمن با اجرای محسن ابوفاضلی و به تهیه كنندگی عباس حیدری و كارشناسی محمدرضا منصوریان پخش شد. این برنامه هر شب ساعت 21:30 به مدت 25 دقیقه از شبكه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

دسترسی سریع
دور یك میز