صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مازیار: تیم ملی فوتبال بعد از جام ملت‌ها باید پوست اندازی كند

یك كارشناس فوتبال گفت: معدل سنی تیم ملی فوتبال معدل بالایی است و بعد از جام ملت‌ها باید پوست اندازی در تیم ملی اتفاق بیفتد.

1402/07/22
11:48

اصغر مازیار، كارشناس و مربی فوتبال در گفت‌وگو با برنامه صبح ورزش رادیو ورزش بیان كرد: معدل سنی تیم ملی فوتبال معدل بالایی است. هرچند كه الان خیلی زمان تغییر نیست، ولی اگر می‌خواهیم به فكر آینده تیم ملی باشیم، باید تیم را جوان‌تر كنیم. در بازی با اردن حاج‌صفی در بسیاری از صحنه‌ها جا می‌ماند و ناهماهنگی در دفاع زیاد بود.

مازیار ادامه داد: بحث دیگری كه در بازی با اردن وجود داشت این بود كه در نیمه دوم تیم ما را از جلو پرس می‌كردند و تیم ما از زیر فشار سخت بیرون می‌آمد. بیرون آمدن از زیر پرس یك دستور تاكتیكی است كه ما خوب عمل نمی‌كنیم.

وی افزود: در نیمه دوم سریع توپ را هم از دست می‌دادیم. وقتی فشار روی تیم هست باید خوب عمل كنیم و ببینیم حریفمان چه كسی است. در فوتبال امروز در سطح یك آسیا تیم‌هایی مانند ژاپن، استرالیا، عربستان و كره جنوبی به ما اجازه بازی‌سازی نمی‌دهند و ما باید روی این موضوع‌ها خوب كار كنیم.

این كارشناس فوتبال اظهار كرد: ما به بازیكنان جدیدتر كمتر اعتماد می‌كنیم و ما باید یك پوست اندازی در تیم ملی بعد از جام ملت‌ها داشته باشیم. اینكه ما در بازی تحت فشار بتوانیم خوب عمل كنیم، نیاز به آمادگی جسمانی بالا داریم كه سن و سال بازیكنان در این موضوع موثر است.

مازیار گفت: آقای قلعه نویی مربی با تجربه و شناخته شده‌ای است و در اتاق فكری كه داریم باید بهترین استفاده‌ها را از ظرفیتهایمان داشته باشیم و برای میانه زمین از لحاظ نفری باید فكری شود.

این كارشناس فوتبال در پایان گفت: می‌توانیم لیگ را تعطیل نكنیم، ولی بازی‌هایی در درون اردو كه به اصطلاح بازی‌های در زمین كوچك گفته می‌شود را با گروه‌های خاص برای هماهنگی بیشتر تیم انجام دهیم.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش