صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

بابویی: طرح صد در صد در زنگ تفریح دوم مدارس اجرا می‌شود

رئیس فدراسیون دانش آموزی گفت: طرح امید رسان ورزش یا صد در صد در زنگ تفریح دوم مدارس به مدت 20 دقیقه اجرا خواهد شد.

1402/08/13
08:56

حسین بابویی، رئیس فدراسیون دانش آموزی در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش ضمن تبریك روز دانش آموز بیان كرد: قدم اول بسیاری از فعالیت‌های ورزشی در ورزش دانش آموزی اتفاق می‌افتد. در سال تحصیلی جدید وزارت آموزش و پرورش با برنامه‌ریزی جدید تحت عنوان امید رسان ورزش یا طرح صد در صد شروع به كار كرده است.

وی افزود: در این طرح 100 مسابقه در 100 روز در رشته‌های مختلف كه امكان برگزاری در مدارس را داشته باشند، برگزار می‌شود. این مسابقات به مدت 20 دقیقه در زنگ تفریح دوم مدارس بر اساس جداول و تیم‌هایی كه ثبت نام كردند برگزار می‌شود. این مسابقات بعد از مدارس در شهرستان‌ها و بعد استان‌ها برگزار می‌شود و تا 26 اسفند ادامه خواهد داشت.

بابویی ادامه داد: این طرح كه حتی قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه هم برگزار شود، علاوه بر شور و اشتیاقی كه ایجاد می‌كند، معلم‌های ورزش می‌توانند استعدادهایی را هم شناسایی كنند و برای توسعه ورزش دانش آموزی آن‌ها را معرفی كنند.

رئیس فدراسیون دانش آموزی در مورد كمبود معلم‌های ورزش در مدارس گفت: در حال حاضر 28500 معلم متخصص ورزش داریم و 14 هزار نفر دیگر را هم لازم داریم.

وی اضافه كرد: از دو مسیر معلم‌های ورزش جذب می‌شوند كه یكی از این مسیرها كنكور سراسری است و روش دوم آن آزمون‌های استخدامی هست كه از فارغ التحصیلان رشته‌های مختلف دعوت می‌شود در این آزمون‌ها شركت كنند. روش سوم كه اخیراً اتفاق افتاده، جذب قهرمانان و بزرگان ورزشی هست. بر اساس آیین نامه و چهارچوب قوانین این امكان وجود دارد نخبگان ورزشی به عنوان مربیان تربیت بدنی در مدارس كار كنند كه در بعضی از رشته‌ها قهرمانان ورزشی علاقه زیادی نشان دادند.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش