صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

سهرابیان: دیروز سخت‌ترین روز زندگی من بود وقتی فهمیدم پسرم دست فروشی می‌كند

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: دیروز سخت‌ترین روز زندگی من بود وقتی فهمیدم پسرم دست فروشی می‌كند و با دستور آقای هاشمی دنبال حل مشكل معیشت او هستیم.

1402/08/23
11:35

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی در گفت‌وگو با برنامه صبح و ورزش در مورد عملكرد قایقرانان در بازی‌های هانگژو بیان كرد: از عملكرد ورزشكاران راضی‌ام ولی از عملكرد ورزشكار رقیب راضی‌ترم. از چند سال پیش دو رقمی شدن مدال‌ها را قول داده بودم و ما می‌توانستیم با جابجایی صدم‌های ثانیه دو مدال را كسب كنیم. بچه‌های من با توجه به مشكلاتی كه قبل از اعزام داشتند تلاش خود را كردندو توانستند مقام چهارم را بگیرند و از همه آنها تشكر می‌كنم.

سهرابیان برای حل شدن مشكلات قایقرانان گفت: برای حل مشكلات تجهیزات و امكانات لازم داریم. در چین هزاران پیست معمولی وجود داشت، حتی كشورهای دیگر حداقل یك پیست استاندارد را دارند. ما قبل از بازی‌های آسیایی برای استفاده از یك پیست استاندارد مجبور شدیم بچه‌ها را به روسیه اعزام كنیم تا آنجا تمرین كنند.

وی افزود: البته فقط مشكلات مالی نیست. ما باید فرهنگ استفاده كردن از امكانات را داشته باشیم. دو ساله گذشته برای ساخت اولین پیست استاندارد در بوشهر بودجه در نظر گرفته شد. ولی كسانی كه خود را علاقمند به منابع طبیعی اعلام كرده بودند، با قدرت بالا تجمع كردند و جلوی ساخت این پیست را گرفتند و بودجه آن هم سوخت شد. متاسفانه بعضی از عزیزان برای مقابله با هم كارهایی می‌كنند كه تفكری پشت آن كارها نیست و نمی‌گذارند مسئولین هم به امور بپردازند. ما كشور نیمه خشك هستیم و داریم كم كم خشك می‌شویم. می‌توانیم از امكانات به نحو احسنت استفاده كنیم. در سازه جدید یك پیست دو كیلومتری قایقرانی در نظر گرفته شده است.

رئیس فدراسیون قایقرانی در مورد تغییر مربی قایقرانی اظهار كرد: صد در صد تغییراتی خواهیم داشت. از مربی خارجی كه مدیر خوبی نبود خداحافظی كردیم. عدم مدیریت سرمربی باعث شد با توجه به تمرین‌های به روزی كه خیلی كشورهای صاحب سبك داشتند و با همان روش مدال گرفته بودند و موفق بودند نتوانیم نتیجه مناسب را كسب كنیم.بی‌نظمی در حضور در اردوها، عدم مدیریت قوی و عدم كنترل و هماهنگی باعث شد كه با وی خداحافظی كنیم و از دو هفته دیگر سبك و سیاق دیگری خواهیم داشت. دنبال مربی جدید با نظم هستیم كه با افكار ورزشكاران ما برنامه‌ریزی بهتری داشته باشد.

سهرابیان در مورد تامین معیشت قهرمانان گفت: روز گذشته سخت‌ترین روز زندگی من بود كه به عنوان یك پدر فهمیدم پسر من دست فروشی می‌كند. تا مسابقات هانگژو كه در اردوی تیم ملی بود فقط از فدراسیون پول تو جیبی می‌گرفت. حدود 60، 70 نفر از ورزشكاران فقط از فدراسیون پول تو جیبی می‌گیرند. تمام فدراسیون‌ها همینقدر توان را دارند مگر اینكه از خیرین كمك مالی بگیرند.

وی ادامه داد: اكثر ورزشكاران كه سهمیه قهرمانی بازی‌های جهانی، آسیایی و المپیك را دارند در اماكنی مشغول به كار می‌شوند كه وزارت ورزش معرفی می‌كند. حدود 70، 80 درصد ورزشكاران كه در ارگان‌های مربوطه مشغول به كار هستند، وقتی در اردوها حضور پیدا می‌كنند، حقوق خود را كامل می‌گیرند.

سهرابیان افزود: بعضی ورزشكاران كه عناوین مربوطه را ندارند و مدالی از مسابقات جهانی، آسیایی یا المپیك ندارند، نتوانستند از این امتیاز استفاده كنند. و پسر من هم با تك مدال جدید مسابقات دانشجویان كه تازه گرفته بود، نمی‌توانست این امتیاز را بگیرد كه با پیگیری صورت گرفته و سریع‌ترین پاسخی كه آقای هاشمی به من دادند، برای وی و دیگران كه این مشكلات را دارند برنامه‌ریزی شود و دنبال راهكاری هستیم كه این موضوع برای آنها هم صورت بگیرد و انشاالله مشكل معیشت این عزیزان هم برطرف شود.

برنامه صبح و ورزش از شنبه تا پنجشنبه ساعت 6:45 از شبكه رادیویی ورزش موج اف ام ردیف 92 مگاهرتز تقدیم شنوندگان می‌شود.

انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و ورزش