صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

ناری: کاستاراتویچ در حد و اندازه تیم ملی هندبال نیست

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 22 اردیبهشت، با محمدتقی ناری، پیشکسوت و مربی هندبال، درباره سوابق مربی جدید تیم ملی هندبال کشور گفتگو کرد.

1397/02/22
14:23

به گزارش رادیو ورزش؛ محمدتقی ناری، پیشکسوت مربی هندبال، در پاسخ به ارزیابی مربی جدید تیم ملی هند بال گفت: متأسفانه ما عادت کرده ایم، نیروهایی که به کار می گیریم را بیش از حد بزرگنمایی کنیم. به نظرم این مربی به 2 دلیل در حد و اندازه تیم ملی ما نیست. زیرا هم زمان را از دست داده ایم و هم اینکه با عجله و شتاب مربی را برای تیم ملی انتخاب کرده ایم.
این پیشکسوت افزود: اطلاعاتی که درباره مربی جدید تیم ملی داده شده است، نمی تواند گویای موجودیت و هویت هندبال ما باشد. ما اگر نگاهمان را بزرگ می کردیم، می دیدیم که هندبال ما بزرگ است. متأسفانه ما خودمان آن را کوچک می کنیم. با مدیریت و عملکرد ضعیفی که داریم، هندبال کشور را تحت الشعاع قرار می دهیم. در دوره قبل هم متأسفانه نتوانستیم از تیم قدرتمند کشورمان بهره بگیریم و نتایج ضعیفی را کسب کردیم.
وی درباره مربی گری «زوران کاستاراتویچ» در تیم الجیش بصورت مقطعی و اینکه در چهار سال اخیر مربی گری هیچ تیمی را برعهده نداشته نیز اظهار داشت: اگر این مربی، مربی خوبی بود، حتما در طول 4 سال گذشته باید جایی شاغل می شد و شناخته شده بود. ایراد ما این است که متأسفانه هنوز خودمان را نشناخته ایم. اگر ادعا داریم بازیکنانمان لژیونر هستند، باید در حد و اندازه شخصیت آنها مدیریت کنیم. نه اینکه برای رفع مسئولیت کار کنیم.
ناری در خاتمه گفت: به نظرم اگر مربی ایرانی استخدام می کردیم، به مراتب نتیجه بهتری بدست می آوردیم. زیرا مربیان ایرانی هم به لحاظ فرهنگی و هم به لحلظ عاطفی نسبت به بازیکنان مان شناخت کامل تری دارند. مشکل ما این است که یک مربی خارجی می آوریم و وقتی نتیجه نمی گیریم، تمام انتقادها را بر سر او خالی می کنیم. او هم به راحتی به کشور خود بازگشته و دیگر کسی نیست که پاسخگو باشد. در نهایت هم اعلام می شود، اشتباه کردیم و پیگیری می کنیم. در چند سال گذشته که ما در هیچ رده ای نتیجه نگرفتیم، چه کسی پیگیری کرده است؟!
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای کاظم زاده و کارشناسی رضاپور، کاری از گروه علوم ورزشی بود که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش