صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

نبود برنامه و فرصت سوزی مشکل اصلی هندبال ایران

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 27 مرداد، در گفتگو با نقی ناری، کارشناس و مربی هندبال، به بررسی تیم هندبال کشورمان در بازیهای آسیایی پرداخت.

1397/05/27
12:59

به گزارش رادیو ورزش؛ نقی ناری، کارشناس و مربی هندبال، در پاسخ به این سوال که وضعیت تیم ملی هندبال کشورمان را تا به اینجای بازیهای آسیایی چطور ارزیابی می کنید، بیان کرد: از الان نمی توان وضعیت تیم را ارزیابی کرد؛ زیرا دوره دوم، دوره بسیار مهمی خواهد بود. سطح بازیها در آسیا متأسفانه نسبت به سالهای قبل کمی افت کرده است؛ بر همین اساس اگر ما بعد از مسابقاتی که نتوانستیم برای رقابتهای جهانی نتیجه بگیریم، برنامه ریزی خوبی می کردیم، می توانستیم در این رقابتها نتایج خوبی را انتظار داشته باشیم.
وی، خاطرنشان کرد: کلاً 6 تیم در سطح آسیا حرف اول را می زنند که شامل ایران، کره، ژاپن، بحرین، قطر و عربستان می شود؛ بقیه تیم ها مثل مالزی، هندوستان و پاکستان تیم های درجه 2 و 3 هستند و اصلاً قابل قیاس با تیم کشورمان نیستند. ما با یک مدیریت قوی، برنامه مدون، اتاق فکر و مربی خوب در کنار تیم به راحتی می توانیم نتایج مطلوبی کسب کنیم؛ اما متأسفانه فرصت سوزی کردیم. الان هم به اینجا رسیدیم که باز باید بگوییم انشالله برنامه بعد جبران می کنیم. به نظرم این مسائل منطقی نیست.
ناری، در خصوص رقبای ایران در مرحله دوم گفت: خوشبختانه ما در گروه خوبی افتادیم. اگر یک مقدار با تفکرتر بازی کنیم و زیاد احساسی نباشیم، می توانیم جزء 4 تیم اول بالا بیاییم. عمده مشکل ما این است که برنامه نداریم. نمی دانیم زمانی که جلو هستیم باید چکار کنیم و وقتی عقب می افتادیم چه کنیم؛ نمی دانیم در شرایط مختلف از چه سیستمی باید استفاده کرد. ما قابلیت کسب مدال را داریم؛ اما متأسفانه کادر فنی تیم سردرگم هستند.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای زورقچیان و کارشناسی رضاپور روی آنتن رفت. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی است که همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش