صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

تهدیدات جدی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران

برنامه "صبح و ورزش" شنبه 30 بهمن، با فؤادی، خبرنگار حوزه فوتبال، پیرامون موضوع محرومیت ایران از رقابتهای ملی فوتبال به گفتگو پرداخت.

1395/12/01
09:41

به گزارش رادیو ورزش؛ فؤادی، خبرنگار حوزه فوتبال، در ارتباط با تهدید فیفا و بحث محرومیت فدراسیون فوتبال ایران گفت: طی چند روز اخیر، باتوجه خبرهای زیادی كه درباره كسرامتیاز از باشگاه ها و انباشته شدن بدهی ها و مطالبات بازیكنان و مربیان خارجی مطرح شده است، فیفا در بند 6 سلسله نامه های اخطارهای آخر گنجانده كه اگر فدارسیون فوتبال ایران دستورالعمل ها، جرایم و محرومیت ها را اجرا نكند با آن برخورد خواهد شد؛ اولین برخورد هم اخراج تیم های ملی از مسابقات زیر نظر فیفا است.
وی، در پاسخ به این پرسش كه اخطاری كه فیفا به فدراسیون فوتبال كشورمان داده، به دلیل بدهی كدام یك از باشگاه ها است، بیان كرد: با توجه به تحقیقی كه كردیم و سندهایی كه بدست آوردیم، این بند در زیر یكی از نامه های مربوط به باشگاه تراكتورسازی بود.
شب گذشته نصیرزاده در یك برنامه تلویزیونی گفت كه مشكلی وجود ندارد و از هیچ باشگاهی امتیازی كسر نخواهد شد؛ در حالیكه شب قبل از این گفتگو نامه ای به دست مسئولان باشگاه استقلال رسید، مبنی براینكه پروویچ شكایت كرده و اگر مطالبات این بازیكن پرداخت نشود، در ظرف 30 روز آینده از استقلال نیز كسر امتیاز خواهد شد.
فؤادی، تأكید كرد: این تهدیدات بسیار جدی است. نمی دانم چرا اهالی فدراسیون می خواهند مصلحت اندیشی كنند و مسائل در سكوت حل شود؛ این اقدام عجیبی است؛ به نظر من هر گونه سهل انگاری و پنهان كاری ممكن است یك فاجعه را در فوتبال به بار بیاورد.
وی، در ادامه گفت: مشكل باشگاه تراكتورسازی تنها مسئله بدهی نیست، ماجرای حضور 3 بازیكن این تیم در 4 بازی لیگ برتری است كه كاری غیرمجاز بوده است.
اكنون فدراسیون جرأت نمی كند قانون را درباره این باشگاه ها اجرا كند؛ حتی شنیده ام كه از فیفا استعلام كرده اند كه ما در قبال بازی كردن نوراللهی، بیگ زاده و عالیشاه چه اقدامی كنیم كه تا به اكنون فیفا پاسخی نداده است.
برنامه "صبح و ورزش" امروز با اجرای شهاب قاسمی، كاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی بود كه با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش