صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مروری بر کارنامه کشتی در سال 97

برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 27 اسفند با حضور مدیر روابط عمومی فدراسیون کشتی به بررسی کشتی در سالی که گذشت و زمان برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون پرداخت.

1397/12/27
13:25

به گزارش رادیو ورزش؛ مسعود عسگری، مدیر روابط عمومی فدراسیون کشتی پیرامون عملکرد کشتی در سال 97 اظهار کرد: کشتی در بازیهای آسیایی بهترین عملکرد را در میان کاروان ورزشی داشت و پنجاه درصد مدالهای طلا و نیمی از مدالهای کاروان را بدست آورد. تیم نوجوانان بعد از 23 سال هم در آزاد و هم در فرنگی قهرمان جهان شد. تیمهای نوجوانان و جوانان آزاد و فرنگی قهرمان آسیا شدند. تیم جوانان فرنگی کار ما برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شد. رده سنی نونهالان ما نیز قهرمان آسیا شد.
وی ادامه داد: از اقدامات فدراسیون در این سال راه اندازی کشتی کلاسیک بانوان بود. تیم پهلوانی ما قهرمان رقابتهای جهانی شد. همچنین 34 اعزام برون مرزی داشتیم. در مجموع 80 طلا، 38 نقره و 56 برنز از رویداهای مختلف بین المللی کسب شد.
عسگری در خصوص برنامه ها و مسابقات پیش رو تیمهای ملی کشتی گفت: تیم کشتی فرنگی امید بامداد امروز راهی مغولستان شد تا اول و دوم فروردین به مصاف رقبای خود برود. تیم کشتی آزاد امید نیز 29 اسفند عازم این مسابقات می شود تا سوم و چهارم فروردین رو در روی حریفان خود قرار گیرد. دیروز اردوی تیمهای ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان پایان یافت. این اردوها از 5 فروردین در محل خانه کشتی آغاز می شود و دو مرحله اردوی دیگر هم برگزار می گردد. تیمهای ملی 3 و 8 اردیبهشت راهی مسابقات قهرمانی آسیا بزرگسالان چین می شود. تمرینات تیمهای نوجوانان آزاد و فرنگی 9 فروردین آغاز می گردد و اگر شرایط فراهم شود، در برنامه داریم که در جام پیروزی ترکیه شرکت کنند. باز هم درصورت فراهم بودن شرایط تیم کشتی فرنگی جوانان در جام گرجستان شرکت خواهد کرد. همچنین جام بین المللی یادگار امام و شاهد در دهه اول اردیبهشت برگزار می شود.
وی در رابطه با زمان برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی بیان کرد: فدراسیون کشتی از زمان سرپرستی بنی تمیم روش مدیریتی گذشته را پیگیری می کند. با حمایت حامی مالی تمام برنامه ها تا امروز دنبال شده است. ثبت نام انتخابات فدراسیون از 15 اسفند آغاز و تا 28 اسفند ادامه دارد. تاکنون 13 نفر ثبت نام کرده اند که علیرضا حیدری، علیرضا دبیر، امیررضا خادم، مهدی نصیرزاده و سردار آزوره از جمله چهره های سرشناس آن هستند. بعد از تائید صلاحیتها زمان برگزاری مجمع انتخاباتی مشخص می شود که احتمالا بعد از رقابتهای قهرمانی آسیا در چین و در نیمه دوم اردیبهشت ماه است.
برنامه "صبح و ورزش" دوشنبه 27 اسفند با اجرای کاظم زاده و هاشمی و کارشناسی منصوریان پخش شد. این برنامه کاری از گروه علوم ورزشی همه روزه به جز جمعه ها ساعت 7:15 به مدت 110 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و ورزش