صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

اصغر مازیار در گفتگو با رادیو ورزش: گزینه مطلوب میزبانی لیگ قهرمانان آسیا

برنامه «صبح و ورزش» شنبه 17 خرداد در گفتگو با اصغرمازیار، کارشناس فوتبال به بررسی وضعیت تیم ملی ایران برای شرکت در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

1399/03/17
09:58

به گزارش رادیو ورزش؛ اصغرمازیار، کارشناس فوتبال با توجه به تاریخی که درباره شروع لیگ قهرمانان آسیا و میزبانی آن اعلام شده اظهار کرد: شرایطی که حالا ایجاد شده استثنایی است و بیماری کرونا به لحاظ فیزیولوژی و عملکردی تاثیر زیادی بر فوتبال ما گذاشته است. ورزشکاران در شرایط استانداردی تمرین نکرده اند و باید در مدت زمانی فشرده به انجام بازی های لیگ داخلی بپردازند و سپس برای ریکاوری و بازی های فشرده لیگ آسیایی آماده شوند.
مازیار ادامه داد: صرف نظر از نتایج باید تیم ها را بخوبی آماده کنیم. نتایج لیگ داخلی برای روحیه تیم های شرکت کننده در لیگ آسیایی بسیار تاثیرگذار است.
تیم های ما بجز سپاهان نتایج خوبی را کسب نکرده بود. فرمتی که AFC در اختیار ما گذاشته بود این بود که سه بازی اول را مهمان باشیم و در سه بازی دوم از امتیاز تماشاگران خودمان و میزبانی استفاده کنیم؛ دیگر چنین امکانی را نداریم. اگرچه شرایط بی تماشاگر بودن برای همه تیمها یکسان است اما بازی در کشور خودمان و با شرایط آب و هوایی ایران راحت تر بود و تیمهایمان از این جهت متضرر شده اند.
کشورهای امارات و قطر به دلیل آب و هوای گرمتر شرایط سخت تری دارند اما ازبکستان شرایط بهتری دارد. از طرفی ازبکستان ارتفاع بیشتری نسبت به سطح دریا دارد و این موضوع در نحوه آماده سازی فوتبالیست ها باید در نظر گرفته شود.
کارشناس فوتبال در گفتگو با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش تصریح کرد: در چنین شرایطی قطر به دلیل جمعیت کمتر شرایط بهتری از جهت عدم ابتلا به کرونا و تجهیز ورزشگاه ها و اقامتگاه هایش دارد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این مصاحبه باشید.
برنامه صبح و ورزش، شنبه 17 خرداد با اجرای محمد درخشنده و با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش