صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

با مدیران فوتبالی برخورد کنید نه دلالان

برنامه «صبح و ورزش» شنبه 24 خرداد در گفتگو با هادی طباطبائی، بازیکن سابق باشگاه استقلال و تیم ملی به بررسی معضلات مالی باشگاه های فوتبال بخصوص استقلال پرداخت.

1399/03/24
11:37

به گزارش رادیو ورزش؛ هادی طباطبائی، بازیکن سابق باشگاه استقلال و تیم ملی درباره دلایل معضل مالی استقلال اظهار کرد: این اتفاق جدیدی نیست که در فوتبال ما بوجود آمده است. ضعیف بودن مدیران بخشی از معضل است زیرا از روی شایستگی انتخاب نشده اند. متاسفانه هیچ برخوردی با چنین انتصاب هایی نمی شود و همچنان ادامه دارند.
طباطبائی در خصوص نقش نهادهای نظارتی مثل مجلس در جلوگیری از این مشکلات گفت: متاسفانه نظارتی که باید صورت می گرفت در مجلس قبلی اتفاق نیافتاد و امیدواریم در مجلس جدید به شکلی جدی رخ بدهد. در اینجا ورزش به تنهایی متضرر نمی شود. بلکه سایر فاکتورهای مرتبط با ورزش هم دستخوش تغییر می شوند. زیرا با ورزش است که شور و نشاط به جامعه اضافه می شود؛ راندمان بالا می رود؛ هزینه ها کاهش پیدا می کند و ... . در ورزش حرفه ای و قهرمانی هم باعث احیای غرور ملی و همبستگی ملی خواهد شد. اما همه این مزایا را در این سالها از دست داده ایم و در فدراسیون فوتبال ضرر کرده ایم. در واقع باید با مدیران فوتبالی مسبب چنین ضررهایی برخورد کرد نه دلالان!
وی درباره پتانسیل بالای فوتبال یعنی هواداران وفادارش گفت: نقش هوادار در موفقیت باشگاه بسیار مهم است. برای مثال کشورهای حاشیه خلیج فارس علیرغم امکانات بسیار زیاد برعکس ما مهمترین اصل فوتبال یعنی نیروی انسانی را ندارند. این نیروی انسانی هم می تواند بر روی سکوها باشد و هم استعدادهایی که بتوان از آنها برای ساخت تیم ها استفاده کرد. در این سالها هم طرفدارها و هم فوتبال را نادیده گرفته ایم. اگر مدیران فوتبالی مدیرانی بودند که فوتبال را می شناختند و با ذائقه فوتبال آشنا بودند می توانستند هزینه ها را پایین بیاورند تا بازیکنان بی کیفیت به این تیم ها قالب نشوند و از طرفی ما نگاهی به آموزش نداریم. زیرا این همه استعداد در کشورمان داریم ولی فقط تیم های بزرگسال دیده می شوند و پرورش بازیکن و استعدادیابی انجام نمی گیرد.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه صبح و ورزش، شنبه 24 خرداد با اجرای شیرین هاشمی و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش