صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

علل ضعف و انحلال تیم های فوتبالی از نگاه پیروانی

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 25 خرداد، با غلامحسین پیروانی، سرمربی سابق تیم امید و باشگاه فجر سپاسی، درباره وضعیت باشگاه های فوتبال استان فارس گفتگو کرد.

1399/03/25
09:38

به گزارش رادیو ورزش؛ غلامحسین پیروانی، سرمربی سابق تیم امید و باشگاه فجر سپاسی، در پاسخ به این سوال که چرا اکنون استان فارس، برق شیراز را ندارد و فجر نمی تواند به لیگ برتر صعود کند، اظهار داشت: تمام تیم های ایران به استثناء تراکتور هیچ یک حرفه ای نیستند و همه حمایت مالی می شوند. وجداناً عدالت برقرار نشد و تیم هایی مثل برق شیراز، قشقایی، ابومسلم خراسان، ملوان انزلی، راه آهن، بانک ملی، آرارات و بسیاری تیم دیگر نابود شدند.
وی ادامه داد: به شیراز خیلی ظلم شد؛ مخصوصاً‌ کسانی که در رأس کار بودند. باید کارشناسی شود که چرا برق 80 ساله باید به این وضعیت برسد. حالا یک تیم دسته سه خریده اند؛ اما یک دست صدا ندارد؛ کف دست هم مو ندارد. به دیگر تیم ها هر کدام 20 تا 90 میلیارد بودجه می رسید؛ اما به فجر و برق سالی 3 میلیارد تعلق می گرفت.
پیروانی، درباره ضعف تیم های فوتبالی دیگر استان های کشور گفت: همه چیز مالی است. پول نباشد، هیچ کاری نمی توان کرد.
وی، در پاسخ به این پرسش که به نظر شما در ضعف تیم ها مدیریت چقدر نقش دارد، عنوان کرد: مدیریت یعنی پول آوردن. چرا استقلال و پرسپولیس مکرر مدیر عوض می کنند؟ می بینند مدیر انتخابی، آن پولی که لازم است را نمی تواند فراهم کند و مدیر دیگری را جایگزین می کنند. مدیریت بدون پول به نتیجه نمی رسد؛ دیگر مادیات آمد و جای معنویت را گرفت.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای شیرین هاشمی و کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش