صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

مشکلات تمرینی بانوی ملی پوش پاراتیراندازی و پیگیری رادیو ورزش

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 27 خرداد، در خصوص شرایط تمرینی سمیرا ارم، ملی پوش پاراتیراندازی کشور با سرپرست هیأت جانبازان و معلولین استان فارس، معاون امور استان های فدراسیون جانبازان و معلولین و معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک گفتگو کرد.

1399/03/27
09:26

به گزارش رادیو ورزش؛ تجهیزات ورزشی برای ورزشکاران پارالمپیکی از جمله سمیرا ارم، ملی پوش پاراتیراندازی کشور در شرایط تعطیلی اردوها بسیار اهمیت دارد که متأسفانه این روزها با مشکلاتی مواجه شده است.
سمیرا ارم، ملی پوش پاراتیراندازی، درباره مشکلات تمرینی خود گفت: مشکلاتی که دارم، بحث تمرین تیراندازی 10 متر و تیراندازی با سلاح خفیف 50 متراست. خط 10 متر قطعاً ‌باید سیبل الکترونیکی داشته باشد؛ زیرا‌ تیراندازی با خط 10 متر الکترونیکی حرفه ای تر و شبیه مسابقات خارجی است که من در حال حاضر این خط را ندارم. از آن مهمتر مکان تمرین 50 متر است که فضای باز نیاز دارد؛ متأسفانه این فضا هم در شهرم فراهم نشده است.
وی، افزود: انتخابات ریاست هیأت جانبازان و معلولین به تعویق افتاده و رئیس هیأتی نداریم. اداره کل ورزش هم فعلاً شرایط مساعدی ندارد و تا الان پاسخگو نبوده است.
گزارشگر رادیو ورزش برای پیگیری موضوع با صباغ زاده، سرپرست هیأت جانبازان و معلولین استان فارس، کشاورز نوری، معاون امور استان های فدراسیون جانبازان و معلولین و تابع، معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک مصاحبه ای انجام داد.
صباغ زاده، رئیس هیأت جانبازان و معلولین استان فارس در ارتباط با موضوع اظهار داشت: زمانیکه بنده سرپرست هیأت شدم، 2 مشکل داشتیم. سالن تیراندازی 6 ماه منفعل بود و ورزشکاری در آن تمرین نداشت. کاری که توانستیم انجام بدهیم این بود علی رغم مشکلات کرونا، شرایطی را فراهم کنیم که ارم تمرینات خود را پیگیری کند. خط 10 متر هم به همت خود این ورزشکار تا حدودی امکاناتش فراهم شده است.
وی ادامه داد: ما یک خط 10 متر الکترونیکی داشتیم که هیأت قبلی نتوانست آن را فعال کند. با فدراسیون مکاتباتی را انجام دادیم و قرار شد که مساعدت کنند. انشالله با کمک کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون بتوانیم آن خط را فعال کنیم. خط 50 متر نیازمند همت بیشتری است.
کشاورز نوری، معاون امور استان های فدراسیون جانبازان و معلولین نیز عنوان کرد: در این زمینه فدراسیون نمی تواند کاری انجام دهد؛ زیرا فعلاً اعتباراتی برای تهیه و تجهیز ملزومات ورزشی ورزشکاران در اختیار فدراسیون نیست. انشالله که اعتبارات برسد و بتوانیم تجهیزات مورد نیاز را آماده و برای استان ها ارسال کنیم.
وی، اضافه کرد: نیاز است که بنده پیگیری بیشتری کنم و از خسروی وفا و رضایی بخواهم در این زمینه کمک کنند. اکنون در موضوع تجهیزات ورزشی شرایط خوبی نداریم؛ حتی جلسات مختلفی در کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد که از ارگان های مختلف هم در ارتباط با تجهیز امکانات ورزشی کمک بیگرند.
تابع، معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک در این خصوص گفت: اصلاً صحبتی در این خصوص نشده است. لازم است درخواستی به دستمان برسد تا آن را مورد بررسی قرار دهیم. من این چند وقته نامه ای از سوی فدراسیون ندیده ام.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه صبح و ورزش، با کارشناسی سعید زاهدیان و گزارشگری معصومه کیانی روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید

دسترسی سریع
صبح و ورزش