صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

حسین بابویی در گفتگو با رادیو ورزش خبر داد: برگزاری دوره های داوریاری و مربی یاری برای دانش آموزان

برنامه «صبح و ورزش» شنبه 29 خرداد در گفتگو با حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش های دانش آموزی به موضوع نقش ورزش در غنی کردن اوقات فراغت دانش آموزان پرداخت.

1399/03/31
10:28

به گزارش رادیو ورزش؛ حسین بابویی، رئیس فدراسیون ورزش های دانش آموزی در خصوص نقش ورزش در غنی کردن اوقات فراغت دانش آموزان توضیح داد: تمام فعالیت های آموزش و پرورش در هر بخش و با هر ابزاری با هدف تربیت است. با پیش آمدن موضوع کرونا بلافاصله آموزش و پرورش با ایجاد شبکه شاد وارد کار شد و بخشی از فعالیت های آموزشی و تربیتی را تحت پوشش قرار داد. ضمن اینکه از حداکثر توان این شبکه برای در اختیار قرار گرفتن محتوایی برای فعالیت های ورزشی دانش آموزان استفاده کرد. لذا معلمین تربیت بدنی در حوزه آموزش و پرورش فیلم ها و مدل های آموزشی رشته های ورزشی را تدوین کردند و حتی با همکاری شبکه های 4 و 7 صداوسیما آموزش های لازم برای فعالیت دانش آموزان در منزل انجام شد.
وی تصریح کرد: بخش غیرقابل انکاری از فعالیت بدنی در اماکن ورزشی است اما با شرایط کنونی فعالیت های ورزشی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است. با این حال دفتر تربیت بدنی و فدراسیون ورزش های دانش آموزی در تلاش هستند تا زمینه فعالیت دانش آموزان در منزل و یا رقابت در رشته هایی مثل دارت، شطرنج و کاتا و ... که نیاز به حضور ندارند؛ (بصورت مجازی) فراهم شود.
بابویی درباره فعالیت ورزشی دانش آموزان در فصل تابستان گفت: از آنجایی که وزارت بهداشت اجازه داده با رعایت دستورالعمل های خاص استفاده از فضاهای ورزشی صورت بگیرد؛ اماکن ورزشی آموزش و پرورش از اول تیرماه باز است. جلسات توجیهی هم برای مربیان کانون های ورزشی سراسر کشور گذاشته شده و محتوای آموزشی به همراه پروتکل های ورزشی در اختیار آنها قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: خانواده ها برای اطلاع از برنامه های اماکن ورزشی تحت نظر آموزش و پرورش می توانند با مراجعه حضوری یا تلفنی با دفتر تربیت بدنی منطقه زندگی خود از برنامه ها و محل اماکن سرپوشیده و سرباز ورزشی تحت نظارت آموزش و پرورش مطلع شوند.
بابویی در ادامه از برگزاری دوره های مهارت آموزی ویژه دانش آموزان خبر داد و گفت: دوره هایی آموزشی با نگاه مهارت آموزی برای دانش آموزان ترتیب دیده ایم تا فرصتی برای شرکت در دوره های داوریاری و مربی یاری باشد. این دوره برای دانش آموزان مقطع متوسطه دوم و تعدادی از دانش آموزان متوسطه اول که شرایطشان اعلام خواهد شد؛ برگزار می گردد. محتوای آموزشی تهیه شده و تربیت مدرس ها در حال پیگیری است تا دانش آموزان علاقمند به رشته های مختلف ورزشی در ابتدا محتوای مربوط به داوری و مربیگری را بصورت مجازی آموزش ببینند. سپس با رعایت نکات بهداشتی در کلاس های داوریاری و یا مربی یاری شرکت می کنند. پس از آن با موفقیت در آزمون ها کارت داوریاری یا مربی یاری دریافت می کنند تا در مدرسه یا کلاس های ورزشی مربوط به آموزش و پرورش در کنار داوران و مربیان حضور پیدا کنند و برای آینده خودشان تمرین مهارتی داشته باشند. این دوره ها برای دختران و پسران دانش آموز کشورمان است.
و ی در خصوص دریافت اطلاعات درباره دوره های آموزشی گفت: بسیاری از مدارس کانون های درون مدرسه ای هستند. دانش آموزان و اولیا می توانند از مدیران مدارس درباره محل برگزاری کلاس های کانون درون مدرسه ای مطلع شوند و از خدمات ورزشی آن بهره مند شوند.
بابویی در پاسخ به این سوال که آیا المپیاد دانش آموزی امسال برگزار می شود یا خیر؛ گفت: برگزاری مسابقات نیاز به خوابگاه، سلف سرویس و حضور تعداد زیادی دانش آموز دارد بنابراین برگزاری این مسابقات را به تعویق انداخته ایم زیرا اصلی ترین موضوع سلامتی دانش آموزان است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی پیوست شنونده این گفتگو باشید.
برنامه صبح و ورزش، شنبه 31 خرداد با اجرای محمد درخشنده و با کارشناسی خسرو والی زاده روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش