صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

واعظ آشتیانی: در دوران امپراطوری کفاشیان و تاج شفاف سازی و پاسخگویی ندیدیم

برنامه "صبح و ورزش" یکشنبه 1 تیر، با واعظ آشتیانی، مدیرعامل سابق استقلال، درباره بازگشت کفاشیان به فدراسیون فوتبال به گفتگو پرداخت.

1399/04/01
09:19

به گزارش رادیو ورزش؛ واعظ آشتیانی، مدیرعامل سابق استقلال، در پاسخ به این سوال که کفاشیان با توجه به محرومیتی که داشته، آیا اکنون شرایط بازگشت به پست نایب رئیسی را دارد یا خیر، عنوان کرد: در این خصوص سوالی که مطرح می شود، این است که آیا کمیته اخلاق کفاشیان را با عنوان سوء مدیریت محروم کرده یا با عنوان مسئله مادی محکوم شده است. نکته مهمتر اینکه اگر مسئله مالی است، آیا به مراجع قضایی ارجاع داده شده است یا خیر. این موارد، سوالاتی است که باید روشن شود.
واعظ آشتیانی، افزود: اگر بناست کفاشیان بازگردد، آیا بلاتر و پلاتینی هم که متهم شده اند و تا به اکنون حکمی برای آنها صادر نشده است، بعد از دوران محکومیت می توانند به فوتبال بازگردند. نکته مهمتر اینکه فیفا درباره این موضوع چه پیش بینی هایی دارد و آیا در اساسنامه فدراسیون فوتبال موضوع سوء پیشینه مطرح است یا خیر.
وی، درباره عملکرد کفاشیان در دوره حضور در فدراسیون فوتبال به مخاطبان برنامه «صبح و ورزش» گفت: عملکرد کفاشیان فراز و نشیب زیاد داشته است. یکی از واقعیت هایی که نمی توان آن را کتمان کرد، ضعف مدیریت وی است. گاهی اوقات فکر می کنم که نه تنها در فوتبال بلکه در برخی از بخش های کشور چه کسانی، با چه ادبیاتی و با چه کارآمدی مسئول بوده اند؟! واقعاً‌ آدم متأثر می شود. ما می توانستیم بهتر از اینها باشیم؛ اما هم خودمان و هم مخاطبان را قانع می کنیم که به 10 درصد راضی باشند و وقتی که کسی می آید 20 درصد کار می کند، برایمان شگفت انگیز می شود؛ در صورتیکه همیشه باید 100 باشید.
واعظ آشتیانی تصریح کرد: با توجه به رفتار و نوع مدیریت هایی که امروز در ورزش و به خصوص فوتبال اتفاق افتاده است، به نظرم مردم ما را تربیت می کنند که به حداقل ها راضی باشند. هرچند که مردم امروز مطالبه گر شده اند. مطالبه گری مردم تنها در دوره کفاشیان نبوده، بعد از وی تاج بوده است. وقتی این دوران را نگاه می کنیم، جای تأسف دارد.
وی با بیان اینکه شاخصه بسیار مهمی که یک مسئول باید داشته باشد، شفاف سازی و پاسخگویی است، افزود: ما در دوران امپراطوری کفاشیان و تاج، شفاف سازی و پاسخگویی ندیدیم. پاسخگویی آنها اینطور است که اگر بناست بیاییم صحبت کنیم، کسی جلوی ما نشیند. پرونده کی روش، ویلموتس و غیره و حتی در باشگاه ها قراردادهایی که با مربیان و بازیکنان بسته می شود، حاکی از این است که نه شفاف سازی و نه پاسخگویی وجود ندارد. این موضوع از بالای هرم فوتبال کشور و بالاتر از آن وزارت ورزش شروع شده است که این افراد هم تأسی از آن سیاست ها کرده اند و همواره سعی کردند از پاسخگویی فرار کنند و شفاف سازی برایشان یک پاشنه آشیل است.
شما می توانید از طریق فایل صوتی شنونده صحبت های واعظ آشتیانی با رادیو ورزش باشید.
برنامه صبح و ورزش، امروز با اجرای درخشنده و کارشناسی زاهدیان روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش