صبح و ورزش هر روز به جز جمعه ها از ساعت 07:10 به مدت 75دقیقه

وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در لیگ برتر

برنامه "صبح و ورزش" سه شنبه 10 تیر با مهرزاد خلیلیان، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در هفته نخست برگزاری لیگ برتر پس از شیوع کرونا گفتگو کرد.

1399/04/10
08:56

به گزارش رادیو ورزش؛ مهرزاد خلیلیان، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی، در پاسخ به این سوال که آیا در هفته اول برگزاری لیگ پروتکل های بهداشتی رعایت شد، اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا، شرایط مطلوبی حاکم نیست؛ لذا اگر پروتکل ها را رعایت نکنیم، ریسک جامعه افزایش پیدا می کند و این اتفاق برای همه خطرناک است. بر همین اساس همکارانم در حوزه های مختلف از جمله سازمان لیگ، هیأت های پزشکی و افسران سلامت که حکم و آی دی کارت دارند و آموزش دیده اند، ناظر بر نحوه اجرای پروتکل هستند.
خلیلیان افزود: طبق گزارشی که از هفته اول لیگ گرفته ایم، حدود 75 درصد رضایت را اعلام می کنند؛ اما این گزارش بدین معنی نیست که ما هیچ مشکلی نداریم. قاعدتاً در درصد باقیمانده چالش های متعددی وجود دارد. عدم توضیحات یا هماهنگی کامل و حتی گاهی متأسفانه عدم همکاری لازم باعث شده که یک مقدار در اجرای پروتکل ها نقیصه داشته باشیم؛ ولی طبق نظر دکتر رئیسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، کلیت کار خوب بوده و امیدوارم در هفته های باقیمانده هماهنگی ها و تعهدات نسبت به سلامت ورزشکاران بیشتر شود.
وی در خصوص اهم موارد گزارش شده توسط افسران سلامت گفت: انصافاً باشگاه ها و بازیکنان بیشترین همکاری را با ما داشته اند؛ حتی برخی باشگاه ها از ما جلوتر بوده اند؛ اما متأسفانه ارگان هایی مثل آژانس های هوایی با ما همکاری نکرده اند. قانون به این آژانس ها اجازه داده که با 60 درصد اقدام به بازگشایی پرواز ها کنند؛ ولی علی رغم پیگیری های ما متأسفانه چنین اتفاقی نمی افتد و اعلام می کنند شاید برای ما به صرفه نباشد.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خاتمه گفت: انشالله این هفته در جلسه ای که خدمت سهیل مهدی خواهیم بود، جزئیات کار بررسی می شود و با ابلاغ کتبی و نظارت بهتر بر انجام این پروتکل ها، شرایط مطلوب تری را برای باشگاه های محترم ایجاد می کنیم.
برنامه صبح و ورزش، امروز با کارشناسی سعید زاهدیان روی آنتن رفت. این برنامه ساعت 7:10 هر روز به جز جمعه ها به مدت یک ساعت و20 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.
شما مخاطب محترم رادیو ورزش می توانید پیشنهادات و انتقادات خود درباره این برنامه را از طریق پیامک به شماره 30000306 و یا تماس با شماره تلفن های 22021387 و 22021388 با کارشناسان ما در میان بگذارید.

دسترسی سریع
صبح و ورزش